На сьогодні трьома ключовими умовами для збереження нашої держави є концентрація ресурсів для зміцнення ЗСУ, будівництво фортифікацій та децентралізація енергетики.
Про це заявив Петро Порошенко на терміновому брифінгу, який він скликав 17 квітня.
"Перший пріоритет – оборона держави і підтримка ЗСУ. Протягом останнього тижня ми передали новітні і дуже ефективні системи кіберзахисту, системи РЕБ, які дуже добре проявили себе на східному фронті. Ще п`ять виробів "Ай-Петрі" передані військам і сьогодні приступили до виконання бойових завдань – по всій смузі аж до Вугледара і Часова Яра. Думаю, що щільність буде тільки зростати. Загальна кількість, яка буде передана до початку травня, складе 20 одиниць", – зазначає Порошенко.
Він також повідомив, що "Євросолідарність" готує зміни до закону про мобілізацію, який вчора підписав президент.
"Ми готуємо зміни до цього закону в частині позицій щодо звільнення військовослужбовців – так звана демобілізація, по забезпеченню ротації, по фінансуванню і обов’язковому забезпеченню всім необхідним мобілізованих українських воїнів. Ми вимагаємо звіту Мінфіну, Міноборони, Уряду про те, що гарантовано кожен мобілізований не тільки пройде необхідне навчання, а й буде забезпечений зброєю, боєприпасами, бронежилетом, кевларовим шоломом, системами РЕБ, "теплом" і всім тим, що вкладається в натівську систему Save Soldier – "Збережи воїна". Ми розробили і будемо вимагати прийняття аналогічної системи в українських Збройних Силах", – наголосив п’ятий Президент.
Порошенко також наполягає на створенні ТСК щодо будівництва фортифікаційних споруд.
"Ми маємо бути орієнтовані на результат, а не на процес. Мене на цікавлять фоточки і відосики з одного ВОПа або РОПа. Мене цікавить, щоб на ділянках фронту від Часового Яру до Авдіївки і Мар‘їнки, від Куп‘янська до Вугледара ми мали другу, третю лінію оборони для того, щоб наші воїни могли відійти на заздалегідь підготовлені позиції і зупинити ворога", – сказав Порошенко.
"Зі свого боку хочу поінформувати, що трактори, екскаватори, пилорами, техніка, навантажувачі, які Фонд Порошенка передав в інженерні бригади і бригади Сил підтримки, саперні батальйони, вже працюють", – зазначає лідер партії.
"Ми вимагаємо фактично щоденної роботи парламенту. Вчора Голові ВР була спрямована вимога негайно виконати прийняте парламентом рішення і заслухати міністра Кубракова і голову агенції Найєма щодо захисту критичної, енергетичної інфраструктури. Тому що для забезпечення ефективного функціонування економіки ключовою є енергетика. Саме з функціонування економіки ми заробляємо кошти, за рахунок яких фінансується армія. Інших джерел фінансування армії для України, на жаль, не існує", – нагадав Порошенко. Він закликав владу вже зараз готуватися до наступного опалювального сезону, який може бути набагато складнішим, аніж зима 2022-2023 року.
"На жаль, руйнування критичної, енергетичної інфраструктури ставить під загрозу спокійне життя людей, і ми вимагаємо, щоб з цього були зроблені відповідні висновки. Треба вжити заходів з відновлення балансуючих потужностей. Треба проаналізувати можливість перетоків з ЄС, від наших сусідів для того, щоб ми могли зробити більш ефективною енергетику України", – вважає Порошенко.
"Ми маємо захистити трансформаторні підстанції і розподільчі потужності. В першу чергу треба звернути увагу на розподільчі системи АЕС. Я також хочу наголосити, що пропозиції, які зараз лунають від Мінінфраструктури, Міненерго, від Енергоатому всі вільні кошти спрямувати на добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС – це не просто тупість, а вже дуже близько до диверсії. Тому що атомні енергоблоки будуються в найкращому випадку декілька років, а може навіть і десятиліття", – обурився Петро Порошенко.
"У нашому випадку ресурси мають бути спрямовані на захист, на дубляж енергетичних мереж і на децентралізацію електроенергетики. Це не тільки генератори, газові турбіни. Я вимагаю негайно розглянути позицію щодо потужностей зберігання, накопичення – сучасні світові технології готові запропонувати Україні таку можливість як для об’єктів промислової інфраструктури, так і для лікарень, шкіл, медичних закладів, закладів освіти. І коли наша енергетика буде вимушена робити віялові відключення, то об’єкти інфраструктури будуть надійно задубльовані", – пояснює Порошенко.
Він також закликав парламент забезпечити ухвалення законів, необхідних для початку вступних переговорів України з Євросоюзом.
"Найоптимістичнішим сценарієм є червень 2024 року. Для нас це дуже важливо, ми маємо отримати це рішення в цьому півріччі і до виборів в Європейський парламент. Ми вимагаємо, щоб парламент виконав все своє "домашнє завдання", – пояснює Петро Порошенко.
За словами лідера "Євросолідарності", треба негайно змінювати комунікаційну стратегію держави, говорити людям правду і пояснювати рівень загрози.
"Люди мають право чути дискусії в парламенті. Люди мають право знати ті ризики і загрози, які є в країні. Ми вимагаємо негайно розпочати пряму трансляцію засідань парламенту, допустити туди журналістів і забезпечити право українського народу на правду. Сьогодні прийшов час необхідності уряду національного порятунку. Ми маємо об’єднатися для того, щоб захистити і зберегти країну", – вважає Петро Порошенко.