За його словами, цим установам залишилося «знайти лише технічні рішення». Як передає Укрінформ, про це повідомляє Delfi.
«Дискусії ще не закінчено. Але є певні кроки вперед… І зараз обговорюється питання, чи можна використати цей відсоток (доходів від заморожених активів РФ - ред.) для відновлення України. І якщо можна, з якого року слід брати прибуток - поточного, зароблених з початку війни чи навіть раніше», - сказав Ландсбергіс журналістам на пресконференції.
Він вважає, що це рішення буде знайдено, оскільки політична декларація G7 завдала політичний тон у цьому напрямку.
При цьому глава МЗС визнав, що деякі попередні обговорення не дали результатів, «але певні тенденції у дискусії показують, що підстави (для оптимізму - ред.) є».
У вівторок Рада Європи ухвалила резолюцію щодо використання заморожених російських активів для відновленняУкраїни та створення Міжнародного компенсаційного механізму (International Compensation Mechanism) для здійснення цього процесу.
Як повідомляв Укрінформ, в березні верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель запропонував, щоб 90% заморожених російських коштів були направлені на закупівлю зброї для України, а 10% - на відновлення країни.
Передбачається, що у разі схвалення пропозиції вже 2024 року Україна може отримати 2,6 млрд євро, а перший мільярд надійде до країни вже у липні. Наразі у Бельгії заморожено активів російського центрального банку на суму 190 млрд євро.