За словами Федора Веніславського, влітку цього року кількісний ефект від нового закону про мобілізацію ще не буде відчутний.
Закон щодо посилення мобілізації в Україні набуде чинності 16 травня, проте фактично запрацює десь через піврок, тому результати його ухвалення можна буде підбивати наприкінці осені 2024 року. Про це в коментарі "РБК-Україна" сказав член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
"За оцінками, які звучали в нашому комітеті, фактично цей закон може запрацювати десь через півроку – на той момент він уже дасть такий ефект. Тобто десь на середину — кінець осені ми вже матимемо повністю працюючий закон", — зазначив Веніславський.
Важливо Мобілізація в Україні: стало відомо, які покарання передбачені для ухилянтівВін уточнив, що влітку цього року кількісний ефект від нового закону про мобілізацію ще не буде відчутний.
За словами Веніславського, завдяки ухваленню закону про мобілізацію влада планує впорядкувати та спростити роботу військкоматів — щоб людей не відловлювали на вулицях.
Водночас Веніславський відзначив, що для тих, хто не оновлює свої військово-облікові дані чи ухиляється від призову, мають бути встановлені суворіші покарання.
Нагадаємо, 11 квітня Верховна Рада ухвалила закон про посилення мобілізації, а вже 16 квітня президент України Володимир Зеленський йогопідписав. Водночас деякі положення закону набудуть чинності через місяць.
Крім того, парламент підтримав й рішення щодо доплат для військових "на нулі". За словами народного депутата Олексія Гончаренка, за додаткові виплати для бійців ЗСУ проголосував 321 політик. Він вважає, що таке рішення необхідне для мотивації та справедливості для тих, хто захищає Україну.