Презентація цього своєрідного творіння стала продовженням тизерної кампанії, яку Throwflame розпочала минулого літа. Тепер Thermonator офіційно доступний для покупки в Сполучених Штатах.
У рекламному відеоролику, випущеному компанією, показано, як робопес мандрує лісовими масивами, випускаючи полум'я під музичний супровід.
Для чого його взагалі створили?
Насправді робот призначений для таких цілей, як:
- охорона дикої природи (контрольовані пожежі для боротьби з лісовими займаннями),
- сільськогосподарське застосування (компанія пропонує використовувати робота для розчищування снігу, наприклад),
- розваги (що б це не означало).
Висока ціна в 9420 доларів може відлякати випадкових покупців, які шукають швидких гострих відчуттів, хоча це навряд чи завадить покупцям, для яких це незначна витрата. Thermonator позиціонується не як зброя, а скоріше як інструмент з різними практичними застосуваннями.
- Схоже, що базою для Thermonator слугує китайський робот Unitree Go1 вартістю до 3500 доларів.
- Доповненням Throwflame до цієї платформи є вогнемет ARC, відомий своєю компактною конструкцією і модульністю, який продається за ціною до 899 доларів.
Термонатором можна керувати дистанційно через смартфон і він може похизуватися такими функціями, як LiDAR-картографування для потенційної автономної навігації. З радіусом дії до майже 30 метрів, керований лазерним прицілом, він забезпечує контрольовані черги вогню, одночасно надаючи операторам відео в реальному часі для покращення обізнаності про ситуацію.
Попри запевнення про заходи безпеки, в тому числі обмежений час автономної роботи і паливну ємність, занепокоєння щодо зловживань такою технологією очевидні. Одразу згадується історія з "невогнеметами", які продавав Ілон Маск від імені Boring Company. Деякі власники цих компактних вогнеметів зіткнулися з проблемами по всьому світу.