Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я України, передає Укрінформ.
«У 2023 році в Україні на кір захворіло 65 людей – це ушестеро більше, ніж у 2022 році, коли було зафіксовано 11 захворілих. За три місяці 2024 року в Україні зареєстровано 23 випадки захворювання на кір, тоді як за аналогічний період минулого року – 9 випадків», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що випадки кору реєстрували у 11 регіонах країни: Одеська (6), Вінницька та Київська (по 3), Хмельницька, Чернігівська й м. Київ (по 2), Волинська, Тернопільська, Рівненська, Львівська та Івано-Франківська (по 1).
У МОЗ зауважили, що кір – одне з найзаразніших інфекційних захворювань: 9 із 10 невакцинованих людей ризикують захворіти після контакту із хворим. Найбільш вразливі до інфекції діти, які не мають щеплень.
Період від інфікування до появи симптомів становить 10-12 днів. Потім з’являються ознаки захворювання: висока температура, нежить, сухий кашель, діарея та блювання. Серед ускладнень кору – запалення легенів (пневмонія), вушна інфекція (отит), запалення мозку (енцефаліт), інші серйозні ускладнення, а також інвалідність і смерть.
У відомстві поінформували, що за національним календарем профілактичних щеплень, кожна дитина має отримати дві дози вакцини КПК – у 12 місяців та в 6 років. Ліків проти кору не існує, тому вакцинація – єдиний засіб захисту проти захворювання.
Головна причина спалахів кору – низьке охоплення профілактичними щепленнями. Востаннє спалах кору був зафіксований в Україні у 2017-2019 роках. Тоді померла 41 людина (з яких 25 — діти).
У МОЗ додали, що наразі епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір в Україні залишається контрольованою, але через недостатнє охоплення населення щепленнями можливе зростання захворюваності.
Як повідомляв Укрінформ, на початку 2024 року Всесвітня організація охорони здоров'я попередила про тривожні темпи захворюваності на кір в Європі, де було зафіксоване 30-кратне зростання.