Народні депутати провалили у першому читанні законопроєкт про т.зв. "другу пенсію" – накопичувальне пенсійне забезпечення. Документ не набрав необхідної кількості голосів – за нього проголосували лише 214 нардепи.
Про це повідомив перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк ("Голос"). При цьому він зазначив: документ відправили на доопрацювання його авторам – групі народних депутатів, серед яких голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. Це рішення підтримали 235 народних депутатів.
"Пенсійну реформу провалили в першому читанні. Популізм та безвідповідальність на жаль в цьому раунді перемогли. Сумно", – прокоментував голосування голова того ж комітету Данило Гетманцев ("Слуга народу").
"Друга пенсія" українцям "не світила" у будь-якому випадку
Зі свого боку, Железняк зазначив: "друга пенсія" українцям "не світила" у будь-якому разі. Адже:
- в МВФ є конкретна норма, що "будь-які зміни щодо пенсійної системи мають бути узгоджені зі Світовим банком";
- через війну в Україні незрозуміла ситуація з демографією, а тому провести відповідні розрахунки не неможливо.
"Парламент провалив у першому читанні [голосування] по Закону про накопичувальне пенсійне забезпечення. [Але] Я не думаю, що навіть у разі прийняття був би шанс для закону в найближчому майбутньому", – резюмував нардеп.
Що передбачав законопроєкт про "другу пенсію"
Сам же відхилений нардепами документ передбачав запровадження обов'язкових пенсійних накопичень для працівників, з яких у майбутньому мала виплачуватись "друга пенсія". Участь для ФОПів (фізособ-підприємців) мала бути добровільною, а для всіх інших категорій працівників до 55 років – обов'язковою.
Розмір накопичувального внеску, за документом, залежав від заробітної плати. У 2023 році – 1%, у 2024 році – 1,5%, з 2025 року – 2%. Також внески мали дофінансуватись державою на паритетних засадах – тобто сума мала подвоюватись за рахунок держбюджету.
При цьому у разі запровадження накопичувального рівня пенсійної системи солідарні пенсії скасовувати не збиралися. Тобто звичайні виплати пенсіонерам збереглися б.
Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні з 2023 року змінилися вимоги до страхового стажу, який потрібно накопичити для виходу на пенсію. Загальний пенсійний вік, як і раніше, становить 60 років. Але щоб піти на заслужений відпочинок у цьому віці, до його настання потрібно накопичити щонайменше 30 років стажу.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!