Заборона TikTok в Україні: у Раді розповіли, чи планують заблокувати сервіс
Заборона TikTok в Україні: у Раді розповіли, чи планують заблокувати сервіс

Заборона TikTok в Україні: у Раді розповіли, чи планують заблокувати сервіс

У парламенті наразі не бачать необхідності забороняти роботу соцмережі в Україні. Ба більше, ТікТок зараз співпрацює з Україною і заблокував 24 російські акаунти.

Рішення щодо заборони китайського сервісу ТікТок та інших соціальних мереж не належить до компетенції Верховної Ради України. Про це заявив народний депутат від фракції "Голос", очільник парламентського комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин, повідомляє агентство УНІАН.

За словами народного обранця, усі заходи щодо соціальних мереж в Україні завжди були в компетенції безпекових органів, а не парламенту.

"Парламент не має функції забороняти той чи інший бізнес", — сказав він.

Юрчишин наголосив, що у разі існування доказів щодо виправдання російської агресії, закликів до тероризму, а також системного ігнорування адміністрацією мережі таких випадків, на це повинні реагувати спецслужби України. Нардеп нагадав про наявність санкційного підходу, який дозволяє Україні синхронізувати свої санкційні списки з партнерами, які допомагають державі протистояти російській агресії. Ці заходи прописані в чинному законодавстві.

"Щоб запустити в дію цей механізм необхідна доповідь Служби безпеки України чи Комітету розвідки при президенті, який очолює Кирило Буданов на Раді національної безпеки і оборони, а потім має бути рішення РНБО, яке вводиться в дію президентом, і тоді застосовуються санкції", — розповів Юрчишин.

Ба більше, китайська соцмережа пішла на зустріч і активно співпрацює з українською владою. Зокрема сервіс заблокував акаунти 24 російських пропагандистів.

Важливо Україна без Telegram і TikTok: у Раді виступили за військову цензуру на соцмережі (відео)

"Тому, як буде розвиватися ситуація, важко прогнозувати. Можливість застосовування якихось санкційних механізмів не передбачає потреби якихось дій з боку парламенту", — зазначив парламентар.

Він заявив, що у Верховній Раді наразі зареєстрована ініціатива народного депутата від "Європейської Солідарності" Миколи Княжицького про взаємодію зі соцмережами. Якщо ТікТок буде визнаним таким, що не має прозорої системи власності, і не створить представництва для роботи з Україною, то можуть бути обмеження у використанні застосунку. Утім, це стосуватиметься держави, а не громадян.

"Інших ініціатив щодо функціонування соціальних мереж немає і не впевнений, що найближчим часом з’являться", — наголосив голова комітету з питань свободи слова.

На запитання, чи може заборона соцмережі ТікТок в Сполучених Штатах призвести до аналогічного рішення в Україні, народний депутат зауважив, що в вітчизняному санкційному законодавстві є одна з підстав введення обмежень – це наявність фізичної чи юридичної особи в санкційних списках партнерів України.

"Тому таке рішення США може подіяти, але м’яч суто на нашому полі і все буде залежати від позиції наших спецслужб", — пояснив він.

25 квітня Центр протидії дезінформації (ЦПД) повідомив про блокування двох YouTube-каналів: "Вышка" і "Да Это Так".

18 квітня ЦПД опублікував список із 83 TikTok-каналів, які поширюють російську пропаганду. 24 із них уже заблоковано.

Теги за темою
Верховна Рада заборона
Джерело матеріала
loader