Сполучені Штати закликають Китай припинити співпрацю з Росією та відмовитися від допомоги їй у війні проти України. США готові вживати додаткових заходів проти КНР, якщо до попередження не дослухаються. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен після зустрічі з китайським лідером Сі Цзіньпіном, пише NBC News.
Головною метою візиту Блінкена до Китаю було попередження Пекіна про наслідки підтримки війни Росії проти України. Держсекретар США зауважив, що Китай постачає Росії товари подвійного призначення, зокрема верстати та мікроелектроніку, що робить його головним постачальником для російської оборонно-промислової бази.
"Росії було б важко підтримувати своє вторгнення в Україну без підтримки Китаю", - зазначив Блінкен.
Державний секретар США також не виключив можливості посилення санкцій США проти Китаю, якщо він продовжить надавати підтримку РФ.
"У випадку зі Сполученими Штатами ми вже запровадили санкції проти понад сотні китайських організацій, експортного контролю тощо. І ми повністю готові діяти, вживати додаткових заходів, і я дуже чітко заявив про це на своїх сьогоднішніх зустрічах", - підкреслив Блінкен.
Що відомо про політичну систему Китаю (КНР)?
Політична система Китаю є унікальною і відрізняється від західних моделей. Китай є однопартійною державою, де Комуністична партія Китаю (КПК) має домінуючу роль. Влада концентрується в руках центрального уряду, а керівництво КПК має вирішальний вплив на політичні рішення країни. Головними органами влади є Всекитайський народний конгрес (ВНК) і його постійний комітет, які формально представляють найвищу законодавчу владу в країні.
Глава КНР є головнокомандувачем збройних сил, але його влада обмежена Комітетом Центральної військово-політичної ради. Уряд Китаю відповідає перед ВНК і виконує його рішення. Глава КНР обирається Всекитайським народним конгресом (ВНК) на п'ятирічний термін і може бути обраний на другий термін. Голова КНР має дуже широкі права і повноваження, керує внутрішньою і зовнішньою політикою.
Голова КНР, як правило, обирається з числа членів Політбюро ЦК КПК. Таким чином, ця посада відображає підпорядкованість очільника КНР політичній системі Китаю, де влада зосереджена в руках Комуністичної партії Китаю.
Заяви Китаю - позиція країни щодо війни в Україні
Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення Китай тісно співпрацює з Росією. Ексрадник держсекретаря США Метью Брайза повідомив, що президент Китаю Сі Цзіньпін має намір посилити співпрацю з російським президентом Путіним з метою зниження впливу та лідерства США.
Також речник МЗС Китаю Ван Веньбінь заявив, що в російсько-українській війні не повинно бути переможців і переможених, а "конфлікт" треба врегулювати через переговори. Ван Веньбінь також зазначив, що інші країни не повинні дискредитувати та нападати на "звичайні" відносини Китаю та Росії, оскільки нібито Китай не створював і не бере участі в "конфлікті" і не постачає жодній зі сторін зброї чи військового обладнання.
Як повідомляв Главред, Китай продовжує продавати Росії технології для масового виробництва безпілотників і елементи для зброї, таким чином допомагаючи країні-агресору досягати військових цілей у війні проти України, заявила посол США при НАТО Джуліанна Сміт. Тому Китай не може претендувати на нейтралітет у війні.
Читайте також: