Американські високоточні бомби малого діаметра наземного базування GLSDB стали жертвами російської радіоелектронної боротьби (РЕБ), пише Defense One.
Як заявив керівник закупівель Пентагону Білл ЛаПланте, нова версія наземної зброї класу "повітря-земля", розроблена для України в найкоротші терміни, не змогла вражати цілі частково через російські РЕБ. Він припустив, що Україна, можливо, більше не зацікавлена в цій зброї.
Старший науковий співробітник Гудзонівського інституту Брайан Кларк зазначив, що, найімовірніше, ЛаПланте говорив про бомби GLSDB компанії Boeing.
Представник Boeing не підтвердив, що в Пентагоні мали на увазі GLSDB, але заявив, що компанія тісно співпрацює з Міністерством оборони над удосконаленням можливостей системи запуску.
З огляду на те, що Росія наситила фронт системами радіоелектронної боротьби, США могли б надати Україні більш досконалі боєприпаси, які не схильні до такого впливу російської РЕБ. Наприклад, ракети JASSM (Joint Air-to-Surface Standoff Missile).
Крім того, рішенням може стати запуск ракет або бомб із винищувачів F-16 або ж робота над придушенням російських систем РЕБ.
Бомби GLSDB - що повідомлялося
Нагадаємо, видання Defence Express писало, що американські крилаті бомби GLSDB продемонстрували малу ефективність на фронті в Україні.
Зазначалося, що GLSDB мали дати змогу ЗСУ атакувати цілі на відстані в 150 км, однак в умовах придушення супутникової навігації бомби показали зменшення точності. Відхилення від цілей вимірюється в 30-50 метрах.