Європейський Союз (ЄС) виявив інтерес до захисту газових сховищ України від можливих російських атак. Цей інтерес виправдовується не лише стратегічною важливістю газової інфраструктури, але й заради збереження сприятливих цін на газдля Європи.
Про це розповів голова правління "Нафтогазу" Олексій Чернишов у інтерв’ю для The Financial Times. "ЄС зацікавлений у захисті об'єктів зберігання, транспортування та видобутку, враховуючи, що газова інфраструктура України добре інтегрована в європейську енергетичну систему", – зазначив Чернишов.
Компанія "Нафтогаз" повідомила, що газосховища на заході України вже кілька разів зазнавали атак протягом останніх місяців, але постраждали лише поверхневі об'єкти. Водночас підземні сховища, які можуть розташовуватися на глибині до 3 кілометрів, лишились неушкодженими.
Чернишов зазначив, що хоча американська допомога буде корисною для оборони України, постійний захист інфраструктури потребує значних ресурсів у вигляді засобів протиповітряної оборони. "Ми можемо опинитися в ситуації, коли нам все одно знадобиться більше засобів ППО навіть після отримання допомоги від США, і країни ЄС, звичайно, повинні відігравати вирішальну роль у наданні цієї допомоги", – зауважив він.
Україна є транзитним маршрутом для російського газу до Європи, а її газосховища надають європейським трейдерам можливість зберігання газу. Ця функція стала особливо важливою перед минулою зимою, коли газові сховища в ЄС були заповнені до максимальної потужності.
Чернишов також зауважив, що рекордні обсяги газу в європейських сховищах допоможуть уникнути дефіциту наступної зими, але існують ризики втрати транзиту російського газу через Україну. Він впевнений, що втрата цього газу матиме незначні наслідки для Європи, а потреба у газі з боку ЄС не змінить ринок значно, навіть якщо постачання через Україну скоротяться.
Контракт "Нафтогазу" з "Газпромом" закінчується наприкінці цього року. Чернишов заявив, що "Нафтогаз" не продовжуватиме його дію.
Це означає, що у 2025 році російський газ не постачатиметься через Україну, що змусить такі країни, як Австрія та Словаччина, шукати альтернативні джерела постачання. "Причина, чому "Нафтогаз" продовжив цю транзитну угоду навіть в умовах війни з Росією, полягає в тому, щоб задовольнити потреби ЄС у газі і залишитися надійним партнером для союзників", ‒ сказав Чернишов.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, незважаючи на міжнародні санкції, Росія майже подвоїла свої доходи від продажу нафти та газу у річному вимірі. Через зростання міжнародних цін на вуглеводні прибуток окупантів збільшився до $14 млрд.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!