![Стефанішина пояснила заборону на отримання паспортів за кордоном](https://thumbor.my.ua/iSgu2GA7xk1TFaq2-qZRsiJWpKw=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fd0cc7b00102428eef5dd6dc965c93efe.jpg)
Стефанішина пояснила заборону на отримання паспортів за кордоном
Україна продовжить мобілізацію військовозобов’язаних до кінця війни. Уряд хоче провести облік тих чоловіків, які перебувають за кордоном і можуть бути мобілізовані. Про це віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина повідомила напередодні засідання Ради ЄС із загальних питань, передає кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі.
Облік не означає втрату тимчасового захисту
Стефанішина наголосила, що є різниця між статусом тимчасового захисту та рішенням українського уряду не видавати паспорти для чоловіків призовного віку закордоном.
Це основна вимога прав людини, і це не повинно розмежовувати чоловіків і жінок, і будь-які гендерні питання, пов'язані з цим,
– зазначила Стефанішина щодо можливості перебування українських чоловіків в Європі.
Водночас внутрішні заходи, які вживає український уряд, спрямовані на те, аби керівництво могло вести облік та планувати подальшу мобілізацію.
Війна – це не час, який приносить позитивні рішення, це, передусім, смерть і масові втрати серед цивільного населення, серед військовослужбовців. І ми маємо продовжувати мобілізацію доти, доки триває війна,
– сказала віцепрем’єрка.
Стефанішина підкреслила, що проведення обліку не означає автоматичну мобілізацію та позбавлення людини статусу тимчасового захисту.
Обмеження для українців за кордоном: що відомо
- 23 квітня Кабмін ухвалив постанову, якою обмеживотримання чоловіками призовного віку закордонного паспорта та паспортів громадянина України за межами нашої держави.
- Крім того, військовозобов'язані за кордоном не зможуть укладати та розірвати шлюб, встановлювати батьківство, опіку та піклування тощо.
- Нововведення не поширються на окремі категорії чоловіків чоловіків з 18 до 60 років.
- У МЗС уточнили, що заяви щодо отримання консульських послуг, подані до 23 квітня 2024 року, розглянуть, проте нові від чоловіків призовного віку не приймають.
- Обмеження діятимуть щонайменше до набуття чинності закону про мобілізацію, тобто до 18 травня.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)