Чому в СРСР не викидали яєчну шкаралупу: що з нею робили
Чому в СРСР не викидали яєчну шкаралупу: що з нею робили

Чому в СРСР не викидали яєчну шкаралупу: що з нею робили

В умовах тотальногодефіциту економити доводилося на всьому. Радянські господині знаходили нове застосування для старих колготок, зношеного одягу і навіть деяких продуктів. Наприклад, яєчну шкаралупу зазвичай не викидали – їй також знаходили раціональне використання.

Радянські господині виявляли неабияку кмітливість та винахідливість. OBOZ.UA розбирався, чому в СРСР яєчну шкаралупу не викидали і що з нею робили.

В часи СРСР у багатьох на дачах стояли каструлі, доверху наповнені яєчною шкаралупою. Інколи її використовували як добрива та корми для птиці – потрібно було попередньо ретельно перетерти шкаралупу та додавати до щоденного раціону.

Навіть зараз можна помітити, що деякі городники не викидають яєчні рештки. Але у нагоді стає лише шкаралупа від білих домашніх яєць. Кажуть, що це доволі непоганий засіб для захисту урожаю.

Яєчна шкаралупа допомагає боротися зі шкідниками, зокрема, метеликами-капустяницями. Потрібно просто розкидати подрібнені рештки поруч із грядкою. Коли комахи шукають місце, щоб відкласти личинки, то пролітають повз овочеві грядки. За однією з версій, дрібна шкаралупа введе шкідників в оману – вони вирішать, що територія вже зайнята іншими комахами.

У шкаралупі дійсно міститься багато корисних речовин, необхідних для росту й розвитку рослин.

Основний хімічний елемент – карбонат кальцію. Однак, крім кальцію, в ній містяться корисні органічні речовини, фосфор, фтор, мідь, залізо та інші елементи (всього 27).

Яєчну шкаралупу часто використовують як джерело натурального кальцію. Фактично ця речовина вже пройшла синтез в організмі птиці, в результаті і утворився неорганічний кальцій. Фахівці кажуть, використання шкаралупи в якості джерела кальцію набагато краще, ніж, наприклад, використання крейди.

Раніше OBOZ.UA розповідав, навіщо в СРСР діти збирали сушених комарів.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader
loader