Експерт нагадав, хто створив водну лінію оборони навколо Києва: "Героїзм людей досі не оцінений"
Експерт нагадав, хто створив водну лінію оборони навколо Києва: "Героїзм людей досі не оцінений"

Експерт нагадав, хто створив водну лінію оборони навколо Києва: "Героїзм людей досі не оцінений"

Про це пише у своєму телеграм-каналі політичний експерт Олексій Голобуцький.

"Кожна успішна операція на полі бою має ім'я. Київ досі захищають від повторного вторгнення росіян не лише наші героїчні воїни, але й природна лінія оборони – болотяно-річкова смуга. Але, як не дивно, подвиг і героїзм людей, які створили цю природну лінію оборони, й досі не оцінений належним чином", – наголосив експерт.

Ідея влаштувати природну перешкоду для окупантів навколо Києва належить Олександру Дмітрієву з позивним "Тихоход". Він же з друзями і реалізував значну частину цього зухвалого плану, опис якого може за сюжетом посперечатися з детективними чи пригодницькими романами,
– зазначив Голобуцький.

Що варто знати про Олександра "Тихохода" Дмітрієва

Олександр "Тихоход" – киянин, має декілька освіт, працював програмістом. Він – автор проєкту "Очі", який був запущений ще на початку війни і об'єднав тисячі військових БпЛА в єдину систему для спільного використання в інтересах Сил оборони, повідомляє експерт.

Дмітрієв розповідав, що до війни разом з друзями робили "покатухи" на позашляховиках на Ірпіні під час паводка. Тому, коли загарбники пішли на Київ, він вигадав підняти воду в річці, щоб ніяка російська техніка не змогла подолати цей водний рубіж. Операцію погодив Олександр Сирський, який на той час був командувачем Сухопутних військ та, зокрема, відповідав за оборону Києва. Зустріч з ним допомогли влаштувати друзі Олександра Дмітрієва.

Єдиним виходом після аналізу всіх варіантів було підірвати дамбу. Олександр з друзями почали підготовку до операції, яка за складністю та зухвалістю здавалася неможливою. Знайти 500 кілограмів вибухівки виявилося найменшою проблемою. Набагато складніше було знайти фахівця, який зуміє влаштувати правильний підрив, і привезти потрібні матеріали на дамбу. Адже навколо вже лунали постріли, по селах бігали російські ДРГ, майже поруч були "кадирівці",
– розповідає експерт.

Реалізувати задумане вдалося лише з другої спроби.

"Вода нарешті пішла і ворожа техніка застрягла в болотах. І там її накривала вогнем українська піхота та артилерія. Якби прорив виявився вдалим, за кілька годин російська техніка в'їхала б на площу Шевченка, а далі швидко просунулась би вглиб Києва… Проте – відбились. Завдяки героїзму воїнів, а також українській винахідливості та наполегливості", - наголосив експерт.

Теги за темою
Київ
Джерело матеріала
loader
loader