На думку російського міністра закордонних справ, формула миру, яку запропонував президент України Володимир Зеленський, є "русофобською та ілюзорною".
Глава МЗС Росії Сергій Лавров стверджує, що Москва не відкидає пропозицію стосовно переговорів про завершення війни, проте відразу ж наголосив, що в Україні та в країнах Заходу "ні з ким розмовляти". Про це він заявив в інтерв'ю журналісту боснійсько-сербського телеканалу "АТВ"
Серед іншого Лавров піддав критиці проведення "Глобального саміту миру" у Швейцарії. Очільник російського дипломатичного відомства нагадав, що керівник Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Іньяціо Кассіс пообіцяв йому обговорити на конференції нові ідеї, засновані на "реалізмі".
"Проте Швейцарська Конфедерація вже давно не нейтральна держава. Вона в перших рядах тих, хто підтримує і озброює київський режим. Ця держава займає найжорсткішу позицію по відношенню до Росії, в тому числі в плані введення нових санкцій", — висловив своє незадоволення Лавров.
Також він висловив думку, що зустріч у Швейцарії буде базуватися на "відверто ілюзорній і русофобській" українській формулі миру.
"Коли наші швейцарські колеги заявляють про бажання покликати Росію на першу конференцію, то вони говорять неправду. Ми не братимемо участі в будь-яких заходах, які так чи інакше просувають "формулу миру" Володимира Зеленського. Це всім давно відомо. Ми всерйоз відкриті до переговорів на основі реалій", — каже він.
При цьому Лавров вважає "нечесними" заяви про відмову Росії від переговорів. При цьому він згадав про "мирні" ініціативи Китаю, ПАР і Бразилії.
Коли журналіст запропонував Лаврову уявити, що у Києва та західних партнерів є бажання припинити вогонь та почати переговори, він зазначив: "Розмовляти поки що ні з ким. Я вже наводив приклади заяв політичного керівництва України, США і Європи. Ніхто з них не готовий до серйозної розмови".
2 травня в Офісі президента України заявили, що саміт миру у Швейцарії, який відбуватиметься 15 – 16 червня, стане платформою, де мова буде йти про досягнення всеохопного, справедливого й тривалого миру для України згідно зі Статутом ООН та нормами міжнародного права.
Також Фокус писав, що, за словами речника президента України Сергія Нікіфорова, за підсумками глобального саміту миру у Швейцарії можуть виробити спільну переговорну позицію, яку потім озвучать Росії.