У Польщі заявляють, що мають «секретну зброю», щоб налаштувати Трампа проти Путіна – Politico
У Польщі заявляють, що мають «секретну зброю», щоб налаштувати Трампа проти Путіна – Politico

У Польщі заявляють, що мають «секретну зброю», щоб налаштувати Трампа проти Путіна – Politico

У Польщі заявляють, що мають «секретну зброю», щоб налаштувати Трампа проти Путіна – Politico

Трамп ніщо так не любить, як підлещування до нього, а Дуда має великий досвід у цьому

Одна з небагатьох речей, які об'єднують нинішній польський уряд Дональда Туска та їхніх головних політичних опонентів з партії «Права і Справедливість» (ПіС), представником якої є президент Анджей Дуда, є залучення на бік Польщі Дональда Трампа, який може стати наступним президентом США.  

«Польський уряд вважає, що у нього є секретна зброя, щоб налаштувати Дональда Трампа проти російського лідера Владіміра Путіна… Коли наприкінці квітня Конгрес США розблокував пакет допомоги Україні на суму 60,8 мільярда доларів, політики з ПіС поспішили заявити, що це сталося завдяки впливу одного з них – президента Дуди, який кількома днями раніше зустрівся з Трампом та спікером Палати представників Майком Джонсоном», зазначає POLITICO.

«Я вірю, що під час зустрічі в Нью-Йорку президент прийняв рекомендацію польського уряду і представив польську точку зору з питань безпеки. У цих питаннях нам потрібна максимальна згода і мінімум суперечок», – написав у Твіттері Туск, опонент Дуди.

Причина полягає в тому, що обидві політичні сили єдині щодо ризику, який становить Росія, і щодо небезпеки виходу США з НАТО і залишення Європи на самоті за другого президентства Трампа.

Трамп ніщо так не любить, як підлещування до нього, а «ПіС» і Дуда мають великий досвід у цьому. Політики «ПіС» регулярно виступають на консервативних зібраннях у США. Дуда був одним з небагатьох, хто не привітав Джо Байдена з перемогою на виборах 2020 року, а у 2018 році уряд «ПіС» навіть розглядав можливість назвати базу в Польщі «Форт Трамп», щоб спокусити Білий дім розмістити американські війська в Польщі.

Разом з угорським прем'єр-міністром Віктором Орбаном польська «Право і справедливість» вже давно входить до кола європейських партій, яким Трамп надає перевагу. 

«[Дуда] – мій друг, і ми провели разом чотири чудові роки, і, можливо, нам доведеться повторити це знову. Ми підтримуємо Польщу до кінця... Я дуже поважаю цю країну і дуже поважаю її президента», – сказав Трамп після останньої зустрічі з Дудою. 

Однак більшість політологів сходяться на думці, що зустріч Дуди з Трампом і подальша зміна тональності останнього щодо України, швидше за все, була зумовлена випадковим збігом обставин, аніж польськими переконаннями, зазначає POLITICO.

Раніше Reuters розповіло, як союзники США готуються до другого можливого президентства Трампа. Деякі іноземні лідери зв'язалися з ним напряму. Німеччина намагається «зачарувати» союзників Трампа всередині Республіканської партії, Японія готує власного шептуна Трампа, а Австралія зайнята прийняттям законів, які допоможуть захистити свої оборонні зв'язки з США від Трампа. Світові лідери намагаються налагодити зв’язки з колишнім президентом, але неясно, чи матимуть ці розмови вплив на Трампа, який є імпульсивним у прийнятті рішень.

Джерело матеріала
loader
loader