Дуже небезпечна гра: чи може допомогти Україні посилення зв'язку Китаю з Європою
Дуже небезпечна гра: чи може допомогти Україні посилення зв'язку Китаю з Європою

Дуже небезпечна гра: чи може допомогти Україні посилення зв'язку Китаю з Європою

Посилення Європи через Китай може допомогти Україні, однак це небезпечна гра. Таку думку 24 Каналу озвучив керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок.

"Я не бачу поки що готовності Китаю говорити з Україною напряму. Тому що ми для них не є предметом розмови. Ми є одним із факторів, мабуть, не основних, але дуже серйозних, що може впливати на заохочення і задоволення інтересів КНР у Європі", – сказав він.

Україна може отримати вигоду

Валерій Клочок припустив, що українські дипломати спілкуються з європейськими лідерами, щоб вони представляли наші інтереси. Вже є певні заяви від політиків Європи.

Відносини з Європою Китай зараз дійсно розглядає через призму війни Росії проти України. Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" не виключає, що наша держава може отримати вигоду від цього.

Треба спробувати у якийсь спосіб переконати Китай, щоб він поставив Росію в такі рамки, коли вона не зможе вести повноцінну війну. Тоді наш успіх буде відчутнішим. Це може бути виключно за допомогою зменшення торгових відносин з Росією, постачання товарів подвійного призначення,
– вважає він.

Європа також зацікавлена у збільшенні співпраці з Китаєм. Є певні проблеми, однак процес рухається. Ймовірно, європейці зможуть знайти спільну мову з Пекіном.

Для Пекіна дійсно дуже важливий альянс з Європейським Союзом. Це інструмент для Китаю у нарощуванні власних спроможностей. Однак не так все просто, бо у Європі не всі лідери виступають за посилення такої співпраці.

"Зараз посилення Європи через Китай може нам допомогти у цій ситуації. Звісно, ще раз наголошую, що це дуже небезпечна гра. Але для КНР Європа – це не інструмент для протистояння зі США. Для них це інструмент і засіб збільшення власних можливостей і потужностей", – пояснив Клочок.

Візит Сі Цзіньпіна до Франції: головне

  • Президент Китаю Сі Цзіньпін 5 травня прибув у Париж. Так китайський лідер розпочав своє європейське турне. У Сі Цзіньпіна була запланована зустріч із французьким президентом Еммануелем Макроном.
  • 5 травня Сі Цзіньпін після прибуття до Парижу оприлюднив статтю в Le Figaro, в якій заявив, що приїхав до Франції з "трьома посланнями". Серед основних проблем – торговельні та дипломатичні відносини між двома країнами, але також і пошук шляхів розв'язання війни в Україні.
  • Відомо, що лідер Китаю Сі Цзіньпін підтримав ідею Еммануеля Макрона щодо перемир’я в Україні, Секторі Гази та Судані. Воно планується на час Олімпійських ігор в Парижі. Крім того, Китай зобов'язався не продавати Росії будь-яку зброю.
Теги за темою
Євросоюз Китай
Джерело матеріала
loader
loader