Україні довелось залучити аварійне постачання електроенергії з інших країн: яка ситуація в енергосистемі
Україні довелось залучити аварійне постачання електроенергії з інших країн: яка ситуація в енергосистемі

Україні довелось залучити аварійне постачання електроенергії з інших країн: яка ситуація в енергосистемі

Станом на 12 травня в енергосистемі України зафіксовано збалансовану роботу, з покриттям потреб у електроенергії за рахунок власної генерації, імпорту та аварійної допомоги з інших країн. Однак виникла ситуація зі знеструмленням шахти у Донецькій області, що створило нові виклики для енергетичної системи регіону. 

Про загальну ситуацію в енергосистемі розповіли в Міністерстві енергетики України. "Потреби споживачів в електроенергії покриваються власним виробництвом, імпортом, а також аварійною допомогою", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що сумарний обсяг екстреного постачання склав менше 3% від добового споживання електроенергії. Наразі Україна здійснює аварійне постачання електроенергії з Польщі, Румунії та Словаччини, а також надає аварійну допомогу Польщі, отримуючи надлишки електроенергії з її енергосистеми. 

У Донецькій області відбулось знеструмлення шахти. Міненерго зазначає, що у момент аварії на підприємстві не було працівників, тому ніхто не постраждав. А імпорт електроенергії на 12 травня становить на рівні 6871 МВт*год.

Що потрібно робити для покращення ситуації в енергетиці

Зі свого боку, в Міненерго закликали українців зменшити використання енергоємних приладів у піковий час. Особливо ввечері з 17:00 до 22:00.

Промисловість – переглянути виробничі процеси зменшення навантаження на енергосистему. А також "максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми".

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, у зв'язку з атаками на енергетичну інфраструктуру, що призвели до втрати понад 8 гігават енергетичних потужностей, розглядається можливість підвищення тарифів на електроенергіюв Україні. Планується підвищення з рівня 2,64 до 3,5-4 гривень за кіловат-годину з метою підготовки до наступного опалювального сезону.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader