Порушує Конституцію: Зеленський завернув закон про зв'язки з людьми в РФ, що відомо
Порушує Конституцію: Зеленський завернув закон про зв'язки з людьми в РФ, що відомо

Порушує Конституцію: Зеленський завернув закон про зв'язки з людьми в РФ, що відомо

Народні депутати пропонували звільняти громадян, якщо вони не повідомили про дії родичів в окупації. Президент Володимир Зеленський вважає це антиконституційним.

В Україні не вдалось увести в дію закон, який додав нові підстави для звільнення працівника. Президент України Володимир Зеленський не підписав законопроєкт Верховної Ради щодо українських громадян, які мають родичів на окупованій території або у РФ. Про рішення голови держави свідчить картка законопроєкту, опублікована на порталі парламенту.

Законопроєкт №7731 "Про додаткові підстави для розірвання трудового договору" надійшов на підпис президенту 30 квітня 2024 року, свідчать дані порталу. Через 15 днів законопроєкт повернувся на розгляд профільного комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Вказується, що нормативно-правовий документ повернувся з пропозиціями, які мають розглянути народні депутати.

Законопроєкт №7731 - картка на порталі Ради
Фото: Скриншот

На порталі парламенту також вказується позиція президента, у якій він пояснює, чому відхилив закон. Найперше, на думку очільника держави, закон порушує Конституцію, оскільки підстави для звільнення не є однозначними та чіткими. Після цього іде пояснення, що саме є нечітким та неоднозначним. Наприклад, не ясно, що мають на увазі під "зв'язками" з людьми на окупованих територіях. Також не враховується, що люди просто можуть не знати, чим там займається їхня родина.

Закон про звільнення за родичів в РФ - позиція президента
Фото: Скриншот
Закон про звільнення за родичів в РФ - пояснення президента
Фото: Скриншот

Ініціатором про внесення змін у правила звільнення працівника виступала група народних депутатів, серед них — голова комітету з соцполітики Галина Третьякова. На її сторінці Facebook поки що немає коментарів щодо резолюції президента.

Зазначимо, тексті законопроєкту, який у ЗМІ називали "закон про колаборантів" аналізували на порталі "Судово-юридичної газети", Серед іншого там звернули увагу, що працівника можуть звільнити після службової перевірки за невиконання вимоги правил поведінки на стратегічному підприємстві. Наголошується, що в законі не згадується поняття "службової перевірки", тому не ясно, як повинен діяти роботодавець. Крім того, в українських законах немає такого порушення, як "неповідомлення про родичів в окупації".

Нагадуємо, 16 травня ЗМІ розповіли про рішення Мінекономіки забронювати працівників шести "технологічних компаній". Після реакції громадян Міністерство відкликало рішення.

Теги за темою
Росія війна Верховна Рада Президент Закон
Джерело матеріала
loader
loader