Незважаючи на різноманіття сезонних овочів і фруктів, потрібно стежити за тим, щоб в організм потрапляли всі важливі поживні речовини. Тому дієтологи радять не нехтувати влітку цим корисним для здоров'я насінням.
Пекуче літнє сонце та спека можуть зробити нас вразливими до зневоднення, теплового виснаження і ослаблення імунітету. Однак, сезонні фрукти й овочі можуть забезпечити вас життєво важливими поживними речовинами і зміцнити імунітет. Крім цього, ви також можете зробити своє харчування здоровішим, дізнавшись, яке насіння потрібно їсти щодня. Про найкорисніше насіння пише Health Shots.
У Фокус. Стиль з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найцікавіші новини зі світу шоу-бізнесу та світського життя!
Насіння чіа
Це крихітне насіння багате на жирні кислоти омега-3, клітковину, білок і необхідні мінерали, такі як кальцій та магній. Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Food Science and Nutrition, завдяки вмісту жирних кислот омега-3, особливо альфа-ліноленової кислоти (АЛК), насіння чіа може знизити ризик серцево-судинних захворювань. Воно допомагає знизити кров'яний тиск і запалення, а також нормалізувати рівень холестерину, тому це насіння потрібно їсти щодня. Оскільки насіння чіа здатне вбирати рідину й утворювати гелеподібну консистенцію, ви можете додавати його в смузі, пудинги та вівсяні пластівці.
Насіння льону
Насіння льону багате на жирні кислоти омега-3, клітковину і білок, а це, як відомо, сприяє здоров'ю серця і зниженню рівня холестерину. "Воно також має потужні протизапальні та антиоксидантні властивості, які можуть сприяти загальному здоров'ю в літній сезон", — каже дієтолог Діпіка Джаясвал. Поєднання високого вмісту клітковини і білка в насінні льону також може допомогти вам схуднути.
Насіння соняшнику
Насіння соняшнику, багате на вітамін Е, магній і селен, дуже поживне і може поліпшити ваше здоров'я. "Вміст антиоксидантів у цьому насінні допоможе захистити ваше серце і підвищити імунітет", — пояснює Джаясвал. З іншого боку, вміст цинку і жирних кислот омега-3, присутніх у насінні соняшнику, може сприяти росту волосся.
Гарбузове насіння
Насіння гарбуза є справжнім джерелом корисних властивостей, починаючи від втрати ваги і закінчуючи стимулюванням росту волосся. Багате цинком, залізом і калієм, воно зміцнює імунітет й підвищує рівень енергії. Високий вміст клітковини сприяє здоровому травленню, а велика кількість магнію робить його одним з найкорисніших насінин. Згідно з дослідженням, опублікованим BMC Medicine, збільшення споживання магнію пов'язане зі зниженням ризику серцевих захворювань, підтриманням здоров'я кісток та стабілізацією рівня цукру в крові.
Насіння кунжуту
Насіння кунжуту багате безліччю життєво важливих поживних речовин, включно з цинком, міддю, кальцієм, вітамінами, антиоксидантами і харчовими волокнами, що робить його поживним суперпродуктом, який обов'язково має бути у вашому раціоні. "Воно є чудовим джерелом білка, яке може допомогти наростити м'язову масу і збалансувати гормони", — каже експерт. Додавайте кунжут у печеню, салати або випічку для додаткового смаку та поживності.
Насіння конопель
Насіння конопель є повноцінним джерелом білка і багате на жирні кислоти омега-3 та дев'ять незамінних амінокислот, які необхідні організму. Додавання насіння конопель у свій раціон може підтримати здоров'я серця, зменшити запалення та зміцнити здоров'я шкіри. Насіння конопель можна додавати в салати, коктейлі, йогурти і навіть у випічку, оскільки воно є повноцінним джерелом білка, що підтримує енергію й силу вашого організму.
Пам'ятайте, навіть у вживанні найкорисніших продуктів важлива поміркованість, тож Джаясвал радить включати одну або дві столові ложки цього насіння до свого щоденного раціону, щоб збільшити споживання поживних речовин і залишатися здоровим та енергійним цього літа.
Нагадаємо,7 корисних властивостей гарбузового насіннядля здоров'я.
Раніше Фокус писав про те, що насіння чіа містить багато клітковини, що робить його ідеальною їжею для контролю не тільки рівня холестерину, а й рівня цукру в крові.
Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо у вас є проблеми, зверніться до фахівця.