У Китаї помічено таємничий стелс-корвет: що може отримати НВАК на озброєння
У Китаї помічено таємничий стелс-корвет: що може отримати НВАК на озброєння

У Китаї помічено таємничий стелс-корвет: що може отримати НВАК на озброєння

Експерти припустили, що корабель оснащений компактною установкою вертикального пуску ракет із 16 осередками для гіперзвукових протикорабельних ракет.

На верфі в північній китайській провінції Ляонін був помічений таємничий бойовий корабель, який поки що не отримав загальновідомого позначення. Як припустили оглядачі Naval News, судячи зі знімків, новий китайський корабель — корвет, який служить платформою для комплексних випробувань, зокрема систем озброєння.

Є версія, що йдеться про стелс-корабель, побудований на тій самій корабельні, яка до цього вела будівництво серії корветів проєкту Type 56 для ВМС НВАК.

Уперше корвет був помічений на чітких зображеннях у листопаді минулого року, а вперше вийшов у відкрите море в травні. Причому було зафіксовано як вихід у море, так і повернення в порт.

Оглядачі зазначили, що на кораблі помітили малопомітну основну гармату, модифікацію зенітно-ракетного комплексу малої дальності HQ-10 і компактну установку вертикального пуску ракет (VLS) з 16 осередками. Не виключено, що ця система може використовувати широкий спектр ракет, включно з протикорабельними гіперзвуковими ракетами, якими озброєні китайські есмінці Type 052В і Type 055.

На кораблі також встановлено відбивачі радарів. Ці об'єкти видно на носі та на його великій вертолітній палубі. Використання таких пристроїв, пишуть експерти, зазвичай обумовлено експлуатаційною безпекою і наявністю прихованих військових розробок.

У конструкції корабля особливу увагу приділяють малопомітним (потайним) функціям. До них належать вбудована щоглова конструкція на вершині моста і відсутність великих антен і радіолокаційних пристроїв на його надбудові або палубі. У дизайні корабля домінують гладкі плоскі та грановані поверхні, скошені всередину.

Носова частина корвета крупним планом

Що стосується двигунів, то вони є предметом суперечок, оскільки на кораблях такого класу можуть бути встановлені дизельні силові установки, газові турбіни або ж комбіновані установки.

"Видимий слід на одному з недавніх зображень передбачає можливість використання водометного руху замість звичайного гвинта", — зазначили оглядачі.

Попри те, що китайські фахівці активно випробовують новий корабель, поки що неясно, чи буде він прийнятий до складу військового флоту НВАК. Однак присутність військових на запуску цього китайського експериментального корвета може вказувати на те, що ця платформа має більш тверду підтримку з боку ВМС Китаю.

Раніше повідомлялося, що в Китаї побудували перший у світі спеціалізований корабель-носій дронів. Його конструкція менша, ніж у звичайних авіаносців із польотною палубою.

Джерело матеріала
loader
loader