Самі не змінять думку: хто може перешкоджати Україні вступити в ЄС
Самі не змінять думку: хто може перешкоджати Україні вступити в ЄС

Самі не змінять думку: хто може перешкоджати Україні вступити в ЄС

Таку думку 24 Каналу висловив політолог Андрій Вігірінський, зауваживши, що Київ не можемо виключати фактору кожної окремої держави.

Кожна країна має свої інтереси

Наприклад, наразі у нас є позиція Угорщини, для якої навіть питання офіційних переговорів України може стати питанням їхніх виборів. Тобто, вони можуть вставляти палиці в колеса.

Як би не говорили ЗМІ, що Угорщина немає ваги, але так чи інакше їхній голос рівноцінний Франції, чи Німеччині й відповідно від цього залежить доля наших майбутніх офіційних переговорів про вступ до Європейського Союзу.

Станом на сьогодні у нас є тільки Угорщина, яка не приховує свою антиукраїнську позицію, але ми не знаємо, що буде через 1 – 3 роки в абсолютно різних країнах.

Дипломатія – взагалі складний процес, де не існує простих рішень, й світу, який дивиться на інший світ рожевими окулярами. Мовляв, якщо ви такі хороші, то, звичайно, ми змінимо позицію, адже цьому ж самому світу треба буде потім дивитись в очі своїх виборців і переобиратися,
– мовив Вігірінський.

Лідери європейських країн виходять не з україноцентричної позиції. До того ж всі їх пояснення є раціональними, якщо відкинути україноцентричний погляд й подивитися на ситуацію угороцентричну, німецькоцентричну, грекоцентричну й французоцентричну, бо воно відповідає їхнім інтересам.

Державної совісті не існує, є політики та інтереси країн. Моральні принципи дуже важливі на конференціях, але коли ми говоримо про політичну позицію окремих країн, то вона не відображає позицію Орбана, чи окремо позицію Макрона – вона відображає інтерес країни, яку представляє той, хто її очолює,
– зазначив політолог.

Якщо сторони не дослуховуються один до одного, то звідки у нас може виникнути розуміння того, що в якийсь момент часу без докладання зусиль позиція іншої країни зміниться, наприклад, Угорщини. Для цього потрібна системна постійна довга робота з пошуку взаємних компромісів.

"Не з'явиться якийсь надприродній юніверс, який прийде замість нас до кожної окремої країни члена Європейського Союзу скаже: "Треба. Ти не розумієш заради глобального блага треба". Так не буває, світ не так побудований", – додав Вігірінський.

Позиція Угорщини щодо вступу в НАТО

  • У червні Євросоюз планує організувати проведення першої міжурядової конференції, яка відкриє офіційні переговори про вступ з Молдовою та Україною.
  • Однак цьому відкрито перешкоджає Угорщина.Уряд цієї країни наполягає на тому, що процес вступу до ЄС має базуватися на заслугах, втім, Україна все ще не виконала всі умови, які поставив Будапешт.
  • Водночас прем'єр Віктор Орбанкритикує Україну та ЄС, намагаючись здобути підтримку крайніх правих виборців перед виборами до Європарламенту в червні.
Теги за темою
Євросоюз Угорщина
Джерело матеріала
loader
loader