Волосся випадає, а тіло старіє: лікарі назвали несподіване джерело проблем зі шкірою
Волосся випадає, а тіло старіє: лікарі назвали несподіване джерело проблем зі шкірою

Волосся випадає, а тіло старіє: лікарі назвали несподіване джерело проблем зі шкірою

Шкірні захворювання стають дедалі ймовірнішими з віком, проте їхні джерела можуть бути доволі неочевидними. Дерматологи розповіли про один подібний фактор, що наздоганяє всіх нас на певному етапі життя.

Психічне здоров'я не обмежується зміною нашого настрою і ясності розуму, але також істотно впливає на фізичне здоров'я, зокрема на зовнішній вигляд і стан нашої шкіри. Експерти підкреслюють, що стрес може призвести до різних проблем з нею, від легких візуальних змін до важких ускладнень. На думку дерматологів, гормони стресу, такі як кортизол, відіграють вирішальну роль у цьому процесі і важливо знати способи боротьби з їхніми наслідками, пише CBS News.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Дерматологиня Афтон Кобб часто стикається з пацієнтами, стан шкіри яких погіршується через стрес. Доктор Самер Джабер з Washington Square Dermatology пояснив, що кортизол збільшує вироблення жиру, тим самим закупорюючи пори і посилюючи акне. Стрес також порушує шкірний бар'єр, що призводить до сухості і загострення таких захворювань, як екзема і псоріаз. Наукові дослідження, подібні до опублікованого в журналі Annals of Dermatology, також засвідчили, що стрес посилює атопічний дерматит — хронічне захворювання, що спричиняє свербіж, сухість і почервоніння шкіри.

Важливо Одним допоможе, а іншим нашкодить: дерматологи розповіли про ефективність касторової олії

Стрес впливає на старіння шкіри, руйнуючи колаген та еластин, що призводить до появи тонких ліній і зморшок. Він також впливає на здоров'я волосся, спричиняючи такі захворювання, як алопеція (alopecia areata) і телогенове облисіння (telogen effluvium). Дослідження на мишах показали, що хронічний стрес може прискорити посивіння волосся. Доктор Кобб зазначила, що навіть свербіж шкіри голови може бути проявом стресу, пов'язаного з тривогою або депресією.

Алопеція і телогенове облисіння — це два типи випадіння волосся з різними причинами і характеристиками. Алопеція — це аутоімунне захворювання, за якого імунна система організму помилково атакує власні волосяні фолікули, що призводить до випадіння волосся, переважно на волосистій частині голови, але іноді зачіпає й інші ділянки тіла. З іншого боку, телогенове облисіння зазвичай спричинене сильним стресом або емоційною життєвою подією, внаслідок чого велика кількість волосяних фолікулів передчасно переходить у фазу спокою (телогену), що призводить до дифузного випадання волосся. Лікування алопеції може включати кортикостероїди, топічну імунотерапію або інші імуносупресивні препарати, які зменшують запалення і сприяють відростанню волосся. Зазвичай телогенове облисіння минає саме по собі після усунення провокуючого фактора, але такі допоміжні процедури, як контроль над рівнем стресу, збалансоване харчування і здоровий догляд за волоссям, можуть допомогти прискорити одужання.

Для запобігання проблемам зі шкірою, пов'язаних зі стресом, доктор Джабер радить дотримуватися послідовного догляду за шкірою, зокрема м'якого очищення, регулярного використання сонцезахисного крему та зволоження. Доктор Кобб же радить боротися зі стресом за допомогою терапії, груп підтримки і за можливості усувати джерела стресу. Зміни у способі життя, як-от достатній сон, фізичні вправи, харчування та соціальні взаємодії, також можуть допомогти нам полегшити вплив стресу. За потреби слід звертатися по професійну допомогу до психотерапевтів, психологів або психіатрів.

Раніше Фокус показував приклад, на якому видно, що відбувається зі шкірою, якщо її не захищати від сонячних променів. Неправильний захист від сонця або його відсутність може призвести до підвищеного ризику раку шкіри, її знебарвлення, включно з пігментними плямами, гіперпігментації, ластовиння і зморшок.

А також Фокус розповідав про те, на що слід звернути увагу під час самодіагностики захворювань шкіри. Рак шкіри — це прихована смертельно небезпечна недуга, яка вміє з'являтися на будь-якій ділянці людського тіла, від непримітних підошов ніг до потаємних заглиблень під нігтями.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.

Теги за темою
Здоров'я дослідження Медицина наука
Джерело матеріала
loader
loader