Людський організм просто потребує такого незмінного мінералу, як кальцій. Адже він потужно діє на стан кісток і зубів, а також сприяє здоров’ю серця, роботі м’язів і передачі нервових сигналів.
В середньому, добова потреба в споживанні кальцію для чоловіків і жінок становить близько 1000 мг. OBOZ.UA пропонує п’ять основних джерел кальцію, які ви повинні включити у свій раціон.
Молоко
У молоці ви знайдете основну порцію кальцію, адже лише одна чашка коров'ячого молока містить 276-352 мг кальцію. Водночас молоко також є хорошим джерелом білка, вітамінів A і D.
Сир
Споживання сиру підвищує рівень кальцію в організмі. Адже, наприклад лише 30 грамів сиру пармезан забезпечує організм 330 мг кальцію, а це більше 30% вашої щоденної потреби. Водночас твердий не містить багато лактози, що робить його дуже легким для травлення.
Йогурт
Це теж одне з головних джерел отримання кальцію, адже зі склянкою йогурту ви задовольняєте 45% вашої добової норми споживання кальцію. Водночас у ньому повно фосфору, калію і вітамінів B2 і B12.
Мигдаль
Якщо полюбляєте горіхи, тоді обирайте мигдаль, адже лише 30 грамів цього продукту забезпечить 8% від вашої щоденної потреби у кальції. Причому мигдаль також багатий на клітковини, здорові жири, магній, білок та вітамін Е. Водночас мигдаль допомагає знизити артеріальний тиск, жирові відкладення та ризик інших метаболічних захворювань.
Листова зелень
Для поповнення рівню кальцію споживайте шпинат, капусту, брокколі, селеру. Вживання варених овочів може забезпечити вас приблизно 336 мг кальцію, що становить 33% вашої добової потреби. Ці продукти також багаті на калій та магній.
Раніше OBOZ.UA розповів, чому потрібно споживати кальцій.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.