Лід чи тепло: як правильно вибрати компрес для лікування болю та травм
Лід чи тепло: як правильно вибрати компрес для лікування болю та травм

Лід чи тепло: як правильно вибрати компрес для лікування болю та травм

З метою лікування болю в шиї, набряклостей та опухлих травм використовують гарячі або холодні компреси. Однак важливо визначити, коли застосовувати лід чи тепло.

Експерти пропонують використовувати лід для свіжих або опухлих травм. Водночас тепло можна використовувати після того, як набряк зменшиться, щоб зменшити напругу або скутість, що залишилася, пише OBOZ.UA.

Відмінність застосування

І лід, і тепло можуть надати полегшення, але їх застосування різниться залежно від стану. Важливо не забувати, що лід зазвичай радять при гострих травмах, раптовому болі, набряку та заспокоєнні м’язів після тренування. У свою чергу тепло використовують після зменшення набряку, для хронічної або періодичної скутості та напруги, а також для розігріву м’язів перед розтягуванням або фізичними вправами.

Вибір правильного лікування

Завдяки звуженню кровоносних судин, уповільнення кровообігу, лід ефективний для зменшення раптового болю та нових травм, зменшуючи набряк. Його рекомендують застосовувати під час оніміння м’язових спазмів або сильного болю. Тепло допомагає розслабити напружені м’язи та підвищити гнучкість тканин шляхом покращення кровообігу та сприяння загоєнню.

Теплотерапія

При застосуванні теплотерапії ви можете легко очистити накопичення відходів молочної кислоти після тренування. Це також дає позитивний психологічний комфорт, який забезпечує тепло, може посилити його болезаспокійливий ефект. Це пояснюється тим, що заспокійливе тепло, що створюється теплом, може мати заспокійливу дію на розум, знімаючи стрес і напругу, що корисно для загального лікування болю та відновлення.

Контрастна терапія

Але треба враховувати, що при деяких травмах може бути корисним чергування гарячої та холодної терапії, відомої як контрастна терапія. Цей вид терапії особливо ефективний для усунення захворювань, при яких присутні як запалення, так і м’язова напруга. Проте все залежить від конкретної людини, адже деякі люди можуть вважати один метод більш заспокійливим або комфортним, ніж інший.

Застереження

Водночас слід пам’ятати, що за певних обставин лікування холодом не рекомендується, адже існує ризик посилити судоми. Цього слід уникати, коли людина переохолоджена, або якщо область оніміла. Крім того, терапію холодом не слід застосовувати до відкритих ран або шкіри з пухирями, або якщо у людини є певні захворювання, що впливають на кровообіг, або підвищена чутливість до холоду.

Раніше OBOZ. UA розповідав, як краще зробити патчі для обличчя в домашніх умовах.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader