Країни НАТО розглядають можливість захисту повітряного простору західних регіонів України. Для цього можуть бути використані зенітні ракетні комплекси членів Північноатлантичного альянсу.
Примітно, що ініціатором такої ідеї нібито є Польща. Про це повідомляє німецьке видання BILD.
За даними джерел, остаточних рішень поки немає, адже на Заході продовжують вивчати таку можливість. Більше того, у НАТО йдуть переговори щодо посилення обороноздатності України в інших галузях.
Зокрема, деякі країни НАТО готові розширити підтримку Києва та діяти безпосередньо на території України. За розширення допомоги виступають Естонія, Велика Британія, Польща, Канада, Литва, Франція. Проти – США та Німеччина.
Окрім закриття неба над заходом України, в Альянсі обговорюється навчання українських військовослужбовців інструкторами НАТО безпосередньо на території України. За словами ексголови оперативного штабу Міністерства оборони Німеччини Ніко Ланге, розумніше та економічніше відправляти інструкторів в Україну, а не возити сотні тисяч українських військових по Європі заради навчання. Примітно, що напередодні такі думки висловив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.
Також у НАТО розглядають можливість зміни логістики. На Заході хочуть зробити постачання зброї на фронт оперативнішими та ефективнішими.
Низка країн НАТО, у тому числі Велика Британія, Канада та Естонія, готові в майбутньому доставляти зброю та боєприпаси не лише до кордонів України, а й далі до лінії фронту. Нині у кількох західних країнах розробляється концепція передової логістики.
Нагадаємо, Володимир Зеленський заявив, що держави НАТО могли б збивати над Україною російські ракети, якщо вони летять у напрямку західних країн. Рішення, подібне до того, яке було прийнято для Ізраїлю під час іранських обстрілів, можливе – проте потрібне бажання.
Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що жодні юридичні, моральні аргументи чи аргументи щодо безпеки не заважають і не можуть заважати збиванню західними партнерами зі своєї території російських ракет над Україною. Усі, хто стверджує протилежне та розповідає про загрозу ескалації, займаються маніпуляціями.
До речі, у Польщі відреагували на прохання України щодо надання допомоги у збиванні російських ракет. У польському міністерстві закордонних справ наголосили, що це питання можна обговорювати. Водночас у відомстві наголосили, що необхідно буде врахувати багато умов.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!