Шовковиця є не лише смачною, а й дуже корисною ягодою, ласувати якою полюбляють дуже багато людей. У таких ягодах міститься дуже багато корисних речовин, але є випадки, коли не можна їсти шовковицю, щоб не нашкодити своєму організму.
Як зазначає колишня в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, такий продукт, зокрема, дуже добре впливає на судини.
"Чорна і червона шовковиця багаті на поліфеноли. Вони потрібні для здоров’я судин. Зменшує ймовірність атеросклерозу. Шовковиця захищає нейрони від ішемічного стресу", – цитує слова Супрун телеканал "Сейчас".
Склянка шовковиця щоденно – це чудова підтримка імунної системи та мікрофлори, зазначає дієтолог Лариса Бойченко.
Фітотерапевт Вікторія Зубицька зазначає, що така ягода є справжньою вітамінною бомбою.
"Якщо ви будете вживати по одній склянці ягід шовковиці, зменшаться болі в ділянці серця, зменшиться задишка. У ній великий вміст заліза, тому її також використовують при анеміях. Також у ній є фосфор і селен – антидепресанти", – цитують слова фітотерапевта у сюжеті "Ранок з Україною".
Дивіться відео про користь шовковиці й про те, що можна приготувати з неї:
Чому не можна їсти шовковицю
Але є одна причина, чому не можна їсти шовковицю. Зокрема, за словами дієтолога Лариси Бойченко, не варто їсти такі ягоди, якщо вони ростуть біля дороги. Справа у тому, що ці ягоди дуже швидко вбирають у себе шкідливі речовини. Тому дерева біля доріг краще оминати.
"Це сприяє дуже швидкому розвитку різної патогенної мікрофлори, осіданню пилу, важких металів", – зазначила лікар.
Канцерогени можуть накопичуватися в організмі. Тому варто їсти ту шовковицю, у походженні якої ви впевнені.
Кому не можна їсти шовковицю
Також є випадки, коли шовковицю не можна вживати через проблеми зі здоров’ям. Так, протипоказанням до вживання таких ягід є гіпертонія – людям з такою недугою варто з обережністю вживати такий продукт, особливо у спекотну погоду, адже через це може підвищитися тиск.
Ще одне протипоказання – цукровий діабет, адже шовковиця містить у своєму складі близько 20% цукру.
Наявність алергії та індивідуальної непереносимості теж є протипоказанням.
Також не варто вживати сік із шовковиці разом з іншими соками, адже це може спричинити бродіння.
Крім цього, не варто їсти незрілі ягоди шовковиці – це може призвести до виникнення нудоти і судом, а іноді навіть може мати галюциногенний ефект.
Що таке шовковиця?
Шовковиця, тутове дерево, морва (Morus) – рід рослин родини шовковицевих; дерева або кущі. Відомо понад 10 видів, поширених у помірній та субтропічній зонах, у дикому стані і в культурі. В Україні найбільше значення мають Шовковиця чорна і Шовковиця біла. Листям шовковиці вигодовують гусінь шовковичного шовкопряда, пише Вікіпедія.
В Україні здавна вирощували цю культуру на присадибних земельних ділянках. У плодах міститься до 20% легкозасвоюваних цукрів, органічні кислоти, вітаміни, мінеральні солі. Крім вживання у свіжому вигляді, плоди використовують для приготування варення, компотів, соку, інших видів переробки.
Вас також може зацікавити: