Щоб покращити своє самопочуття та відчувати легкість у тілі, важливо не забувати про виконання фізичних вправ. Йога чудово підійде тим, хто не звик до фізичного навантаження та бажає отримати результат не виходячи з дому.
Які вправи на таз з йоги ви можете виконати самостійно та як саме вони допоможуть відчути комфорт та налагодити самопочуття? Дізнавались в OBOZ.UA.
Поза дитини з широко розставленими ногами
Стоячи на руках з розведенням колін, поступово опускайте стегна до п'ят. Якщо потрібно, використовуйте подушки або рулон для підтримки. Глибоко вдихніть через діафрагму, уявіть, як розходяться тазові кістки та знімається напруга у цій області. Виконуйте вправу на діафрагмальне дихання послідовно, щоб відчути ефект.
Поза "Щаслива дитина"
Ляжте на спину, притисніть коліна до грудей та тримайтесь за щиколотку або внутрішню сторону стопи. Далі продовжуйте згинати коліна та розкривати стопи до стелі. Виконайте коливання з боку в бік, глибоко вдихаючи. Утримуйте позицію 30 секунд та повторюйте кілька разів на день.
Йога з присіданнями
Стоячи з широко розставленими ногами, згинайте коліна, опускаючись до повного сидячого положення, тримаючи п'ятки на підлозі. Поклавши руки на груди, пом'якшіть розведення стегон, відчуваючи розтягнення у внутрішній частині. Це дозволить тонко розслабити м'язи, покращуючи гнучкість суглобів нижніх кінцівок, спини та таза.
Поза "Кішка-корова"
Під час цієї вправи потрібно нахиляти та вигинати таз. Такі ритмічні рухи сприяють розвитку гнучкості, звільняючи від скутості. Таким чином можна покращити здоров'я тазу, позитивно впливаючи на поставу та зменшуючи напругу у середній частині спини.
Звільнення тазу
Сядьте на спеціальний м'яч та надаєте м'яке тазовому дну розтягнення, торкаючись точок напруження. Якщо відчуваєте дискомфорт, пропустіть цей етап та просто сідайте спокійно кілька хвилин, щоб завершити вправу. Адаптуйте практику до свого комфортного рівня та насолоджуйтеся її перевагами для розслаблення тазу.
РанішеOBOZ.UA опублікував інформацію, які вправи з йоги знімають напруження у м’язах.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.