Медведєв пригрозив ядерним ударом країнам НАТО, які надають зброю Україні
Медведєв пригрозив ядерним ударом країнам НАТО, які надають зброю Україні

Медведєв пригрозив ядерним ударом країнам НАТО, які надають зброю Україні

Колишній президент Росії намагається переконати країни Заходу, що Кремль готовий застосувати ядерну зброю проти України та її союзників. З його слів, члени НАТО вже начебто вступили у конфлікт з РФ.

Країни НАТО, які надають Україні зброю, вдають, що роблять це начебто самостійно і без участі структур Північноатлантичного альянсу. При цьому їхні військові керують цими засобами ураження і спрямовують їх на російські військові бази. Внаслідок цього 11 країн, які скасували заборону ударів по РФ, постраждають від ядерного бомбардування, яке їм влаштує Кремль. Реакцію Москви на заяви країн-партнерів України заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв озвучив у Telegram-каналі.

Медведєв заявив, що удари по РФ Кремль може тлумачити як casus belli ("привід для війни" — пер. з лат.). На думку російського керівництва, військова допомога Україні — це начебто не допомога, а реальна участь у війні. Тому Москва має повне право запустити засоби ураження по місцю дислокації живої сили та військової техніки будь-де: і в Україні, і на території країн-партнерів. З його слів, дістанеться тим партнерам, які дозволили використовувати далекобійну зброю для ударів по РФ. Оскільки вони є членами НАТО, то НАТО вже вступило у війну і має подумати над реакцією на такі дії РФ.

"Росія виходить з того, що далекобійні засоби вже сьогодні безпосередньо керуються військовослужбовцями країн НАТО. Це може стати casus belli. НАТО доведеться визначити, як кваліфікувати наслідки можливих ударів", — написав російський політик.

Удари по РФ - коментар Медведєва щодо відповіді 11 країнам, які скасували заборону
Фото: Скриншот

Крім того, заступник голова Радбезу РФ наголосив, що відбувається "ескалація" війни в Україні з вини західних політиків. У відповідь Росія готова застосувати ядерну зброю. Він згадав, що вважається, начебто Кремль не готовий до таких дій. Однак подібні заспокійливі думки — це "фатальна помилка". Насправді Москва готова до реальних дій "по найгіршому сценарію" і до переходу до "завершальної стадії", ідеться у дописі Медведєва.

Удари по РФ - коментар Медведєва щодо удару по країнах НАТО
Фото: Скриншот
Удари по РФ - коментар Медведєва щодо ядерного удару
Фото: Скриншот

Зазначимо, наприкінці травня 2024 року, після посилення російських обстрілів по Харківській та Сумській областях та по інших регіонах України, партнери почали скасовувати заборону на удари західної зброї по РФ. Фокус підрахував, що заборону скасували вже 11 країн: Франція, Литва, Латвія, Швеція, Естонія, Польща, Фінляндія, Чехія, Велика Британія, Нідерланди, Канада. Першою у переліку була Швеція, яка незабаром після цього заявила про надання Україні двох літаків ДРЛС та усіх наявних бронетранспортерів. Дві країни з переліку мають ядерний арсенал — це Франція та Велика Британія.

Водночас США все ще не змінюють позицію. Зокрема держаний секретар США Ентоні Блінкен підтвердив існування заборони у Конгресі. Після цього у ЗМІ з'явилась неофіційна інформація, що заборону або вже скасували, або от-от скасують.

Нагадуємо, 30 травня відбувся брифінг у Пентагоні: речниця Міноборони США наголосила, що Україні й далі не дозволено бити по території РФ американською зброєю.

Теги за темою
війна Зброя
Джерело матеріала
loader
loader