Економія грошей та електроенергії: яка найкраща температура для прання постільної білизни
Економія грошей та електроенергії: яка найкраща температура для прання постільної білизни

Економія грошей та електроенергії: яка найкраща температура для прання постільної білизни

Кажуть, прати постіль треба при максимально високій температурі – мовляв, тільки так можна знищити всі бактерії та пилові кліщі. Однак не варто забувати і про ризик пошкодження волокон.

Влітку постільну білизну потрібно прати частіше, щоб підтримувати її гігієнічність. При цьому експерти наголошують, що обирати найвищу температуру необов’язково, щоб знищити бактерії та мікроби.

Простирадла, наволочки та підковдри слід прати принаймні раз на тиждень, враховуючи накопичення поту, відмерлих клітин шкіри та бруду.

Експертка з прибирання Лінсі Кромбі наголосила, що влітку частоту прання доведеться навіть збільшити.

"Протягом літніх місяців ми природно більше потіємо, тож слід відкоригувати і частоту прання", – наголосила Кромсбі.

Нерегулярне очищення постільної білизни може призвести до появи прищів і свербіння шкіри. Поширеним негативним наслідком є і поява алергії від накопичення пилу.

Більшість людей перуть постільну білизну при температурі 90°C, але прання при нижчій температурі не тільки споживає менше енергії, але й менш агресивно впливає на тканини, тому вони повільніше зношуються.

"Щоб заощадити гроші та електроенергію, завжди краще прати при нижчих температурах, але коли справа доходить до постільної білизни, рушників і нижньої білизни, намагайтеся обирати температуру 60 °C", – порадила фахівчиня.

Цього буде цілком достатньо, щоб знищити всі бактерії.

Один із найпростіших та найвигідніших способів зберегти постіль свіжою – це просто відкривати вікна, коли ви прокидаєтеся. Перш ніж застелити ліжко вранці, дайте білизні ідеально провітритися з відчиненими вікнами.

Економія грошей та електроенергії: яка найкраща температура для прання постільної білизни

Це дозволить вологому повітрю виходити зі спальні, щоб запобігти появі пилових кліщів. Оскільки волога випаровуватиметься швидше, відбудеться нейтралізація поту та неприємних запахів, які можуть накопичуватися вночі.

Наволочки особливо важливо прати частіше влітку, адже волога найбільше вбирається саме в подушки, тобто, відбувається активне розмноження бактерій.

Якщо подушки зроблені з поліестеру, їх можна прати в машинці при делікатному режимі з використанням звичайного миючого засобу, але не додавати кондиціонер для тканин.

Варто увімкнути цикл подвійного полоскання, щоб видалити якомога більше піни. Про найкращі способи для різних наповнювачів – читайте у матеріалі.

Раніше OBOZ.UA розповідав, як висушити речі, аби не було запаху вогкості.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader