У першому кварталі 2024 року Україна експортувала морськими шляхами в рефрижераторних контейнерах понад 100 тисяч тонн різної продукції, що потребує особливого температурного режиму.
Про це повідомляє Українська асоціація аграрного експорту з посиланням на дані Державної митної служби.
У цьому році серед даної групи товарів найбільші за обсягами зовнішні продажі припадають на м’ясо, плодово-ягідну продукцію, молокопереробку, яйця, готові м’ясні продукти та маргарин. Найменшими стали показники експорту ковбас, риби і морепродуктів, включаючи консервовані.
В перерахунку на контейнери цьогорічний експорт швидкопсувних продуктів нашою країною складає 4776 штук. Таким чином, зараз фіксується збільшення показників продажів Україною продукції зі специфічними умовами транспортування і зберігання відносно 2022-2023 років. У 2024 році середній щомісячний експорт рефрижераторних контейнерів зріс до 1592, фактично зрівнявшись з обсягами до повномасштабної війни.
Асоціація наголошує, що відновлення нашою країною власної повноцінної морської логістики дозволить розширити номенклатуру експорту за рахунок товарів з вищою доданою вартістю, оптимізувати транспортні маршрути та зменшити витрати на сухопутні перевезення через інші країни. Паралельно відбуватиметься збільшення імпортних поставок морем в контейнерах продовольчих продуктів для потреб внутрішнього ринку України, тому можна очікувати краще прогнозованих термінів доставки та збалансованих цін, які безпосередньо залежать від стабільності та швидкості сполучення між країнами на далекі відстані.
Разом з тим, поряд із відновленням кількісних показників контейнерного експорту вартість контейнерної логістики досі сильно впливає на маржинальність експортних поставок, що серйозно ускладнює конкурентні можливості українських товарів на іноземних ринках.