В Україні "розвернувся" курс долара: помітно відійшов від історичної позначки
В Україні "розвернувся" курс долара: помітно відійшов від історичної позначки

В Україні "розвернувся" курс долара: помітно відійшов від історичної позначки

Офіційний курс долара в Україні суттєво знизився. На 5 червня НБУ оновив його до 40,29 грн, що одразу на 19 коп. нижче за поточний. А також на 25 коп. нижче за курс 3 червня – рекордний в історії України.

Таким чином, порівняно з курсом 4 червня, гривня зміцнилась на 0,5%, повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу"). Він нагадав: при переході до керованої гнучкості курсу, НБУ попереджав, що коливання розширюватимуться. А тому українцям треба "потроху звикати" до цього.

"Раджу дивитись на фундаментальні фактори. Перший – у короткостроковій перспективі ми маємо необхідний запас міжнародних резервів. Останні скорочуються у квітні-травні, але не опустяться нижче 40 млрд дол. у 2024 році і залишатимуться достатніми для виконання усіх валютних зобов’язань уряду/НБУ і підтримки курсу", – пояснив нардеп.

Другий фактор, за його словами, це погіршення платіжного балансу в 2-му кварталі 2024 року, порівняно з першим. Причина цього – зменшення обсягів надходження зовнішньої допомоги, що створює тиск на:

  • резерви;
  • обмінний курс гривні

Втім, зазначається, ситуація має вирівнятися у другій половині червня. Після:

  • надання великого траншу МВФ на 2,2 млрд доларів;
  • початку виділення американської фінансової допомоги;
  • отримання своєчасної підтримки за Ukraine Facility – програми рекордної допомоги від ЄС.

НБУ знає, що робить

Водночас заступник голови регулятора Сергій Ніколайчук раніше пояснив: за режиму керованої гнучкості зміна курсу в той чи інший бік є нормальним явищем. Ба більше, наголосив він, НБУ попереджав, що подібне може відбуватися.

"Як і обіцяв НБУ, курс може як послаблюватися, коли ситуація на ринку погіршується, так і змінюватися, коли ситуація поліпшується. Як це, наприклад, було в жовтні та першій половині листопада", – сказав Ніколайчук.

Як повідомляв OBOZ.UA, раніше про ситуацію на ринку розповів голова Нацбанку Андрій Пишний. Він визнав: попри контрольованість ситуації, ризики для валютного ринку залишаються – адже країна перебуває у стані повномасштабної агресії.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader