Як доглядати за кабачками влітку: полив, внесення добрив і чи потрібно прищеплювати
Як доглядати за кабачками влітку: полив, внесення добрив і чи потрібно прищеплювати

Як доглядати за кабачками влітку: полив, внесення добрив і чи потрібно прищеплювати

Кабачки – доволі невибагливі овочі, однак помилки у догляді можуть призвести до погіршення урожаю. Коренева система кабачків знаходиться на поверхні, однак здатна витягувати вологу із нижніх ґрунтових шарів. Тож навіть у посуху кабачкову грядку можна поливати 1-2 рази на тиждень, витрачаючи по відру води на кожен квадратний метр.

Фахівці наголошують, що воду слід вносити не під корінь, а в спеціальні борозни навколо середнього стебла. OBOZ.UA розповідає, як правильно доглядати за кабачками влітку та чи потрібні їм добрива і прищеплення.

Чи потрібно прищеплювати кабачки

Гарбузові батоги часто прищипують, однак з кабачками цього робити не варто. Після розпускання перших квітів з середини кущових сортів можна вирізати листя, але не більше 3-4 штук. Це потрібно для покращення світлопроникності посадок, відкриття доступу для комах, прискорення процесів наливання плодів.

Які добрива потрібні

З осені на грядки варто внести свіжу або компостову органіку (гній, послід птахів, перегній, торф, торф’яно-навозний або садовий компост). У нагоді також стануть калійні добрива – монофосфат калію, суперфосфат+хлористий калій..

Навесні досвідчені городники використовують тільки прілу органіку: садовий компост або перепрілий коров’як. Або слід внести азотно-фосфорно-калійні мінеральні добрива: нітроамофоску, мікс з сечовини, подвійного суперфосфату і сульфату калію.

Органічні підживлення вносять у кількості 1-4 відра на квадратний метр.

Як підживити кабачки на різних етапах

До початку процесу бутонізації кабачки можуть відчувати дефіцит азоту, тому грядки можна полити розчином гною (один літр на відро води) з додаванням нітрофоски (30 г на відро води).

У період цвітіння фахівці радять розчинити у стандартному відрі води 25 грамів нітроамофоски і додати в рідину 2 склянки деревної або трав’яної золи. Поливати слід у розрахунку 1 л на кущ.

Третя підгодівля може продовжити плодоношення та поліпшити процес формування плодів. У нагоді стане фосфор та калій. Також можна розсипати навколо кожного куща і в міжряддях рослинну золу та рясно полити грядку. В золі міститься цілий комплекс мікроелементів, корисних для дозрівання плодів.

Кабачки не переносять перезволоження – це може призвести до грибкових хвороб, гниття квітконіжок, бутонів, зав’язі і плодів. У випадку дощового літа городники часто роблять над кабачковими грядками спеціальні навіси, щоб захистити майбутній урожай.

Раніше OBOZ.UA розповідав, як доглядати за морквою після посівів.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader