Чай має довгу історію і велику популярність по всьому світу. Споживання цього напою є важливою частиною повсякденного життя багатьох українців. Про те, як вибрати якісний чай і не натрапити на підробку йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1".
Як вибрати якісний чай
Ведучий Констянтин Грубич виокремив основні аспекти, на що слід звернути увагу при виборі чаю.
Констянтин Грубич наголошує, що листя чаю - це найважливіша ознака якості чаю.
"Тобто, навіть, якщо він там трішечки поламаний, потертий, це нічого. Головне, щоб він був приблизно однаковий і одного кольору", - сказав він.
Ознаки якісного чаю
На прикладі бруньок зеленського чаю, він наголошує, що чим їх більше, тим якіснішим є чай.
"Якщо в зеленому чаю багато бруньок, то це говорить про те, що дуже хороший чай ми маємо. Це молодесенький листочок, зелена брунька, яка далі ферментується. Ну, а чорний чай, це той самий зелений чай, але він пройшов дуже тривалий процес технологічної обробки, ферментації, окислення. І якщо виробники піддають його тепловій обробці, то це вже фальсифікація, і в результаті ми отримаємо поганий чай", - зазначає ведучий.
Крім того, важливою ознакою якісного чаю є вміст вологості.
"За стандартом він має бути від 3 до 7 відсотків. При неправильному зберіганні чай може вбирати вологу ззовні. А це може загрожувати появою цвілі", - сказав він.
Хто такий Констянтин Грубич
Костянти́н Володи́мирович Грубич (нар. 20 серпня 1968, Полтава) — журналіст, ведучий телепрограми "Знак якості" та "Твій День", повідомляє Вікіпедія.
Як перевірити якість чаю
Констянтин Грубич вказує, що якщо чай увібрав зайву вологу, то його знову можна висушити. А як перевірити, чи був чай повторно висушений?
"Візьміть, розітріть листок чаю в руках. Якщо лист крихкий, то чай не дуже якісний", - робить висновок експерт.
Він також додав, що при заварюванні якісного чаю на поверхні води має з'явитись пінка.
"Чай заварюється щонайменше хвилин п'ять. Якщо пінка не утворюється, то це значить великолистовий чай. Тому що, якщо чай великолистовий, то навіть дуже якісні сорти пінки не дають", - сказав він.
Дивіться відео про те, як визначити якість чаю та відрізнити підробку:
Він наголосив, що запах чаю має бути не дуже різким та відразним.
"Він має бути не нагадувати про гар, про пилюку. Якщо ви це відчуваєте, то це значить, чай неправильно зберігався, або з ним сталася якась халепа. Лише допускаються в ароматизованих чаях, специфічні запахи. Ну, наприклад, це може бути кардамон, лимон, але таким чином його спеціально обробляють, додають, оприскують під час сушки", - йдеться у матеріалі.
Чи додають до чаю фарбу
Констянтин Грубич сказав, що наявність барвників у чаях - це нонсенс.
"Дуже рідко чай фарбують, але якщо все ж таки це відбувається, то ви можете це перевірити" , - радить він.
Як перевірити чи є фарба в чаєві
Для того, щоб перевірити чай на вміст фарби необхідно залити чай холодною водою, зауважує він.
"Якщо на поверхні ви побачите одразу якийсь колір, то значить його підфарбували", - зазначає Констянтин Грубич.
Який чай кращий - у пачках чи в пакетиках
За його словами, чай в пакетиках є найпопулярніший у світі, тому що споживачі не хочуть морочитися довго, а так заклав пакетик і є тоді порція чаю.
"Ми взяли однакового виду чаю, однакового сорту, але в різному пакетуванні. Ось чай листовий і чай в пакетику. Заливаємо окропом і побачимо, який швидше завариться. Я вам скажу свого досвіду, якщо якісний чай, то великої різниці немає в пакетику він чи ні. Тому що пакетик – це лише про зручність. Бачимо, з однаковою швидкістю, як на мене, заварюється цей чай, хоча минуло лише 20-30 секунд", - резюмує ведучий.
Що відомо про "Сніданок з 1+1"
"Сніданок з 1+1" — ранкове шоу телеканалу 1+1 виробництва 1+1 Media. Програма триває три години і є найдовшим в Україні ранковим шоу у прямому ефірі. "Сніданок з 1+1" подає новини, розваги, корисні поради та інтерв'ю з цікавими гостями у прямому ефірі. Програма містить декілька ранкових випусків ТСН, повідомляє Вікіпедія.
"Сніданок з 1+1" має власну музичну студію, тому в програмі звучить жива музика. На YouTube канал "Сніданку з 1+1" підписано понад 500 тисяч користувачів.
Вам також може бути цікаво: