Напевно, кожна людина полюбляє, коли її житло чисте та охайне. Однак всі час від часу відкладають прибирання на потім, адже це може бути нудним та виснажливим завданням.
Відсутність мотивації може бути викликана багатьма причинами, які змушують думати, що прибирання – це надскладний процес. Тому Apartment Therapy поділилися найкращими методами, які допоможуть вам знайти в собі сили.
Встановіть таймер
Встановіть таймер, наприклад, на 5 хвилин та спробуйте зробити за цей час якомога більше справ. Ви здивуєтесь, як насправді мало часу потрібно для того, щоб навести поверхневий лад. Крім того, почати – це найскладніше. Тому, якщо ви будете впевнені, що вам буде потрібно сконцентруватися лише на 5 хвилин, то розпочати справу буде значно легше.
Запросіть друзів
Запросіть на вечерю друзів або членів родини. Це може стати чудовою мотивацією для прибирання, адже ніхто не хоче приймати гостей в безладі.
Увімкніть музику
Музика підіймає настрій, тож якщо ви будете її чути, то вам буде значно легше пританцьовуючи розпочати розкладати речі по місцях.
Використовуйте систему винагород
Придумайте для себе певну винагороду за виконану роботу. Наприклад, ви можете вирішити, що щойно завершите прибирання, підете їсти морозиво. Або після того, як помиєте всю ванну кімнату, ви зможете прийняти розслабляючу ванну.
Уявіть собі чистий простір
Уявіть собі, як дивовижно виглядатиме ваше приміщення, коли воно стане чистим і організованим. Візуалізуйте те, як ви будете почуватися в охайній прибраній оселі.
Знайдіть своє "чому"
Подумайте над тим, чому ви хочете, щоб у вас вдома було чисто. Знайдіть будь-які причини та концентруйтеся на них, а не на тому, що вам доведеться докладати неабияких зусиль.
Зробіть прибирання звичкою
Якщо у вас вже є щоденні ритуали та звички, то додайте до них невеличке прибирання. Наприклад, під час того, як заварюється ранкова кава, трохи приберіться на кухні. Якщо це стане звичкою, то не буде викликати почуття стресу.
Почніть з малого
Не думайте над тим, що вам потрібно прибрати весь будинок, адже масштаб робіт буде лякати та демотивувати. Зосередьтеся для початку на одній кімнаті та, наприклад на тому, що вам лише треба поскладати речі на свої місця, а потім лише потрібно буде витерти пил тощо.
Хваліть себе
Коли ви отримаєте хоч якийсь результат, зупиніться, подумайте над тим, чого ви досягли та обов’язково похваліть себе за це. Будь-який результат – це вже краще ніж нічого, тому відмовтеся від самокритики та визнайте, що ви досягли певного успіху.
Знайдіть інші методи
Якщо жоден з вищеописаних методів вам не допоміг, адже ви просто категорично не любите прибирання, то, можливо, не варто себе змушувати. Якщо чистота наведена власноруч не принесе почуття задоволення, то воно не варте зусиль. Спробуйте обговорити це зі своїми співмешканцями та поділіть обов’язки. Наприклад, ви готуєте, а вони прибирають на кухні.
Якщо ви живете самостійно – ви можете просто раз чи два в тиждень замовляти послуги кілінгових компаній.
Раніше OBOZ.UA розповідав, які мийні засоби ми часто використовуємо неправильно.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.