Для чого потрібне змінне взуття у школах та як його обрати
Для чого потрібне змінне взуття у школах та як його обрати

Для чого потрібне змінне взуття у школах та як його обрати

Так само як і одноразові бахіли, змінне взуття запобігає поширенню вуличного бруду в школі. Проте це не захищає дітей від інфекційних захворювань, пише 24 Канал з посиланням на The Conversation.

Чисте взуття – чиста школа

Інфекційні хвороби, такі як ГРВІ чи COVID-19, найчастіше передаються при безпосередньому контакті з інфікованою особою, і змінне взуття тут не допоможе. Для захисту від інфекцій варто дотримуватись інших профілактичних заходів: регулярно мити руки, носити маски та дотримуватися дистанції.

Проте приємно знаходитися та вчитися в чистих і сухих класах. Не можна не відзначити, що сидіти за партою, під якою з зимових чобіт утворилася калюжа, – вкрай неприємно. Крім того, на мокрій підлозі цілком можна послизнутися й отримати травму.

Змінне взуття: захист від неприємного запаху та втоми

В Україні більшу частину навчального року холодно, тому восени, взимку та весною ми носимо тепле взуття. Хоча воно добре захищає від холоду на вулиці, в приміщенні ноги можуть потіти від перегріву.

Крім того, важкі зимові чоботи значно громіздкіші, ніж легкі туфлі чи кросівки. Враховуючи, що школярі проводять у навчальному закладі 6 – 8 годин, небажано, щоб ноги були в утеплених чоботах при температурі 18 – 21 °C. Щоб ноги не втомлювались та не потіли, є сенс перевзутися в легше взуття для школи.

Як вибрати правильне шкільне взуття

Ось кілька рекомендацій з вибору взуття, які підходять як для кросівок для перерви, так і для чобіт на прогулянку після занять:

  1. Обирайте взуття за розміром. Тісне взуття може викликати мозолі, натоптень та неприємний запах, а надто велике може призвести до падінь і травм.
  2. Перевірте, чи не здавлює взуття пальці ніг. У передній частині взуття має бути достатньо місця, щоб пальці могли вільно рухатися.
  3. Залишайте вільне місце від 1 до 2 см від найдовшого пальця до носка взуття. Якщо відстань більше трьох сантиметрів, взуття велике; якщо менше одного – мале.
  4. Перевірте вільне місце всередині взуття, натискаючи на нього спереду. Ваш палець повинен поміщатися між пальцями дитини і носком взуття.
  5. Вибирайте комфорт, а не моду. Якщо в магазині здається, що взуття потрібно розносити, можливо, воно не підходить для стопи дитини. У такому випадку краще вибрати іншу пару.
  6. Вибирайте взуття з хорошою вентиляцією та закритим носом на гумовій підошві. Гумова підошва допомагає запобігти ковзанню, що зменшує ризик падіння під час перерви.
  7. Діти старшого віку можуть носити взуття на підборах, але їх висота не повинна перевищувати трьох сантиметрів, щоб уникнути дискомфорту та травм.
Джерело матеріала
loader
loader