Проблема боргів перед виробниками зеленої електроенергії призводить до затримки інвестицій в будівництво нових станцій відновлюваної енергетики через певні побоювання з боку інвесторів.
Про це в ході дискусії заявив представник Секретаріату Енергетичного Співтовариства в Україні Олексій Оржель.
"Якщо не врегулювати попередні проблеми та борги, то дуже важко говорити з новими інвесторами про вкладення грошей, оскільки ще просто є певна історія негативу. З ним треба працювати активно", – сказав Оржель.
За його словами, у квітні Секретаріат зустрічався з представниками ринку ВДЕ України, де обговорювались існуючі проблеми і можливості того, як їх подолати.
"Ми бачимо і завжди бачили в розвитку ВДЕ майбутнє України. На жаль це стає все більш і більш безальтернативний розвиток", – додав Оржель.
Він зазначив, що Секретаріат хоче бачити впровадження в Україні нових інструментів, які б залучали інвесторів і які б створювали нову генерацію на базі ВДЕ.Також Оржель розповів, що 27 червня Секретаріат Енергоспівтовариства планує представити учасникам ринку ВДЕ та всім зацікавленим сторонам свою дорожню карту щодо виходу галузі з боргової кризи.
Як повідомлялося, Українська вітроенергетична асоціація вважає, що держава має запустити зелені аукціони і встановити щорічну потребу в будівництві станцій відновлюваної енергетики, щоб інвестори орієнтувались на ці показники та мали підґрунтя для залучення міжнародних інвестицій в ці проєкти.
Також ДП "Гарантований покупець" готове провести зелені аукціони для залучення інвестицій в нові потужності відновлюваної енергетики після того, як рішення про старт та умови аукціонів будуть затверджені на рівні держави.На думку УВЕА, в поточних умовах Україна має потребу в будівництві щонайменше 1 ГВт ВЕС щороку.