У літні місяці кімнатні рослини потребують особливого догляду та уваги. Враховуючи більш інтенсивне сонячне світло, деякі горщики доведеться перемістити, щоб уникнути опіків на листях. Інші рослини буде корисно перенести на вулицю на сезон, щоб прискорити ріст та стимулювати цвітіння.
Експерти дали важливі поради щодо догляду за кімнатними рослинами влітку. Важливо забезпечити квітам оптимальний полив, однак пам’ятати, що надмірне зволоження може призвести до появи кореневої гнилі.
Уникайте прямого сонячного світла
Якщо кімнатні рослини піддаються впливу прямих сонячних променів, використовуйте штори для захисту або відсуньте горщики подалі від вікон. Ознаками сонячних опіків є коричневі плями або вибілене листя. При наявності опіків, видаліть листя, які мають 50% або більше пошкоджень, або зачекайте, доки вони опадуть природним шляхом, коли їх замінять нові прирости.
Налаштуйте свій графік поливу
Кімнатні рослини влітку потрібно буде поливати частіше, адже високі температури та яскраве світло прискорюють випаровування вологи та змушують рослини використовувати більше води. Однак навіть у найспекотнішу погоду більшість рослин не потребує щоденного поливу; достатньо ретельного зволоження кожні 3-4 дні. Ознаками проблеми з поливом є опадання листя або квітів, згортання листя, коричневі кінчики на краях.
Оптимізуйте рівень вологості
Повітря в приміщенні може бути дуже сухим через закриті вікна або кондиціонери — уникайте розміщення кімнатних рослин біля вентиляційних отворів. Симптоми недостатньої вологості включають скручені краї листя або коричневі плями. Збільшити вологість можна, згрупувавши рослини разом, регулярно оприскуючи, використовуючи зволожувач повітря або розмістивши гальку чи піддон на дно горщика.
Захищайте листя від пилу та шкідників
Відкриті вікна пропускають пил, що осідає на листі. Тримайте рослини в чистоті, регулярно протираючи листя вологою ганчіркою. Олія німу при розприскуванні або протиранні робить листя блискучим і допомагає підтримувати їх у чистоті, а також допомагає запобігти комахам, кліщам і хворобам, якщо її використовувати регулярно.
Рослини, що стоять під прямими сонячними променями можуть бути схильні до появи павутинного кліща. Перші ознаки включають тьмяне або запорошене листя, бліде забарвлення, уповільнений ріст або дуже тонку сітку на поверхні листя. Слід ізолювати уражені рослини та обробити їх спеціальними препаратами, щоб уникнути поширення шкідника.
Перенесіть деякі рослини на вулицю
Деякі рослини можна виносити на вулицю в літні місяці. Повільно адаптуйте рослини до нових умов освітлення, переносячи їх у тіньове, захищене відкрите місце. Регулярно перевіряйте їх на потреби у воді та налагодьте графік внесення добрив. Періодично промивайте листя, щоб підвищити вологість та уникнути появи шкідників.
Фікуси, кротони, пальми, драцена та сансев’єра можуть рости на відкритому повітрі протягом всього літа. Сукуленти можуть отримають яскравіше забарвлення, а кактуси, швидше за все, зацвітуть, якщо проведуть кілька місяців на вулиці. Хойї, бегонії, орхідеї та інші квітучі рослини також можна витримувати на відкритому повітрі в м’якому кліматі – це стимулюватиме до цвітіння.
Раніше OBOZ.UA розповідав, як витирати рослини від пилу, щоби пришвидшити їх ріст.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.