Красиві і небезпечні: 6 рослин, які не варто вирощувати вдома
Красиві і небезпечні: 6 рослин, які не варто вирощувати вдома

Красиві і небезпечні: 6 рослин, які не варто вирощувати вдома

Доглянуті кімнатні рослини здатні створювати затишок, як ніщо інше – дарувати оселі приємну атмосферу та стильний вигляд, навіть якщо інтер’єр само по собі простий. Але підбирати види для свого кімнатного садка потрібно правильно – відповідно до рівня своїх навичок з догляду і обов’язково з урахуванням отруйності рослин.

Ви можете бути здивовані, але значна частка зелених улюбленців на додачу до ефектного вигляду мають також небезпечний хімічний склад. Доглядати за такими рослинами рекомендується в рукавичках і не давати жувати їх домашнім тваринам та дітям. OBOZ.UA розповідає про найбільш підступні кімнатні рослини.

Пуансетія

На різдвяні свята ця рослина вражає надзвичайно ефектним цвітінням, випускаючи розетку яскраво-червоного листя. Милуватись пуансетією у цей час можна безкінечно. Але при цьому квітка належить до родини молочайних, практично всі представники якої отруйні. Токсини, які містяться у соці пуансетії, можуть викликати оніміння слизових, блювоту, набряки та подразнення шкіри. Тому тримати таку красуню потрібно подалі від маленьких дітей та тварин, а після догляду за нею, навіть якщо ви проводили роботи в рукавичках, мити руки. Це правило стосується будь-яких кімнатних рослини із родини молочайних – вони всі мають схожу токсичну дію і з ними краще проявляти обережність.

Дифенбахія

Від рослини не дуже складно домогтись великого султану плямистого листя, який буде вкрай ефектно прикрашати ваше житло. Але сік дифенбахії здатний викликати опіки шкіри та слизових. Якщо якась частина рослини потрапляє в рот, майже одразу це викликає відчуття болю, що знижує ймовірність сильно отруїтись. Тим не менше, краще тримати квітку подалі у недоступних для дітей та тварин місцях. І не забувайте про заходи безпеки під час догляду за рослиною.

Спатифілум

Ця кімнатна рослина при відповідному догляді швидко перетворюється на розкішний кущ блискучого темно-зеленого листя і час від часу дуже красиво цвіте. Але насолоджуватись красою спатифілума краще з відстані. При потраплянні його соку в рот дуже швидко розвиваються симптоми отруєння – набряк горла, задуха, розлад шлунка, тощо. На щастя, спатифілум добре переносить вирощування у затінених місцях, тому йому буде добре, скажімо, на книжковій полиці.

Азалія

Рослини цього виду цінують за надзвичайно красиве та тривале цвітіння. Але на додачу до пишних квітів вона приносить з собою токсин у соці. При потраплянні в організм він може викликати не тільки отруєння, але й реакції з боку нервової системи – запаморочення, оніміння, порушення роботи серця та м’язів. Тому, якщо у вас в домі підростає дитина, якій все цікаво, або живе активна домашня тварина, від вирощування азалії краще все ж утриматись.

Англійський плющ

На відміну від більшості кімнатних рослин, цей в’юнкий вид не є уродженцем тропіків, тому чудово приживається навіть у холодних та темних приміщеннях. Англійський плющ залишається зеленим весь рік і здатний красиво обвивати листям різні поверхні. При цьому він має сік, здатний викликати отруєння та шкірну реакцію. На щастя, щоби отримати небажані симптоми, потрібно спожити справді багато соку рослини, проте експерти все ж радять тримати його подалі від дітей та тварин.

Заміокулькас

Доларове дерево – улюбленець новачків. Воно потребує мінімального догляду, прощає практично будь-які його помилки і при цьому все одно добре росте. Але при цьому заміокулькас містить отруйний сік, який можна знайти у будь-яких його частинах. З боку травної системи цей сік викликає симптоми отруєння, такі як нудоту та блювання, а з боку дихальної – реакції у вигляді кашлю, набряку слизових, чхання. Реагувати на сік рослини може і шкіра. Тому вирощувати та доглядати квітку краще із певною обережністю.

Раніше OBOZ.UA розповідав, як правильно доглядати кімнатні рослини влітку.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader