Зміцнення здоров'я та зниження ризику діабету не повинно бути складним завданням. За словами Eatthis, впроваджуючи наведені нижче стратегії схуднення, ви зможете покращити загальне самопочуття та знизити ймовірність розвитку діабету.
1. Вживайте омега-3 жирні кислоти
Включення омега-3 жирних кислот у свій раціон може значно знизити ризик розвитку діабету 2 типу. Жирна риба, така як дикий лосось, райдужна форель, сардини і скумбрія, є чудовими джерелами цих важливих поживних речовин. Ставте собі за мету споживати дві порції жирної риби по 100 грамів на тиждень.
2. Займайтеся аеробікою та силовими тренуваннями
Поєднання аеробних вправ із вправами на зміцнення м'язів є чудовим способом профілактики діабету 2 типу. Дослідження показують, що жінки, які займаються щонайменше 150 хвилин аеробікою на тиждень і 60 хвилин вправами на зміцнення м'язів, знижують ризик розвитку діабету на 33%.
3. Сідайте на середземноморську дієту
Дотримання середземноморської дієти може допомогти захиститися від ожиріння і знизити ризик діабету на 21%. Вона робить акцент на свіжих фруктах і овочах, цільнозернових продуктах, бобових, горіхах, рибі та оливковій олії. Важливо зазначити, що не існує чіткого визначення середземноморської дієти, тому адаптуйте її відповідно до своїх уподобань, зберігаючи її основні принципи.
4. Збільшити споживання магнію
Споживання продуктів, багатих на магній, пов'язане зі зниженням ризику діабету. Гарбузове насіння та чорний шоколад є його чудовими джерелами. Хоча необхідні подальші дослідження, підвищене споживання магнію показало багатообіцяючі результати у зниженні маркерів запалення та покращенні резистентності до інсуліну.
5. Надавайте перевагу цілим фруктам, а не фруктовому соку
Вибір на користь цілих фруктів замість фруктового соку може значно знизити ризик розвитку діабету. Дослідження Гарвардської школи громадського здоров'я показало, що регулярне споживання певних цільних фруктів, таких як чорниця, виноград і яблука, знижує ризик розвитку діабету 2 типу на 23%. Натомість щоденне вживання фруктового соку збільшувало ризик на 21%.
6. Зменшити споживання кислої їжі
Харчування, що сприяє підвищенню кислотності, з великою кількістю продуктів тваринного походження і перероблених продуктів може призвести до проблем з метаболізмом і зниження чутливості до інсуліну. Щоб протистояти підвищеній кислотності, включіть у свій раціон більше лужних продуктів, таких як овочі, фрукти та чай.
7. Скоротіть споживання червоного м'яса
Дослідження показують, що надмірне споживання червоного м'яса пов'язане з підвищеним ризиком розвитку діабету 2 типу. Щоб зменшити ризик, рекомендується скоротити його споживання. Невеликі зміни, такі як зменшення споживання червоного м'яса на половину порції на день, можуть мати суттєве значення.
Раніше OBOZ.UA розповів, як контролювати кров'яний тиск.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.