Досягнення оптимального прогресу в тренуваннях вимагає критичної оцінки вашої фітнес-рутини. Eatthis розповів, як дізнатися чи є у вас якась з них, і як їх подолати, щоб досягти кращих результатів.
1. Відмова від необхідних вуглеводів
Деякі люди помилково вважають, що відмова від вуглеводів необхідна для досягнення фітнес-цілей. Вуглеводи забезпечують організм енергією, якої він потребує, особливо під час регулярних тренувань. Низьковуглеводна дієта рідко є стійкою для досягнення м'язової маси.
2. Надмірна увага до кардіо
Хоча кардіовправи, такі як біг, піші прогулянки і танці, можуть бути корисними для схуднення, зміцнення імунітету і поліпшення настрою, зосередження виключно на них може перешкоджати зростанню м'язової маси. Щоб збалансувати свій тренувальний режим і покращити загальний стан здоров'я, віддавайте перевагу вправам на розвиток м'язів, а не кардіотренуванням.
3. Непослідовність у тренуваннях
Послідовність має важливе значення, коли мова йде про досягнення помітних результатів. Відсутність регулярних тренувань може призвести до скутості м'язів, зниження працездатності, втоми та підвищеної схильності до травм. Уникайте короткострокових планів і прагніть до послідовності, щоб досягти своїх цілей.
4. Недостатній сон
Достатня кількість сну є фундаментальним елементом ефективного фітнесу. Повноцінний відпочинок до і після тренувань сприяє відновленню і росту м'язів. Глибокий сон, зокрема, стимулює виділення гормону росту, необхідного для спалювання жиру, відновлення м'язів і міцності кісток.
5. Нехтування вільними вагами
Щоб максимізувати свою фітнес-програму, включіть у свої тренування вільні ваги, такі як гантелі, гирі та штанги. Вправи з вільною вагою пропонують безліч переваг, таких як покращення сили, координації, міцності та здатність формувати рельєфні м'язи. Вони також покращують метаболізм і знижують ризик серцево-судинних захворювань.
6. Надмірна увага до ізольованих вправ
Присвячувати більшість тренувань ізольованим вправам, таким як скручування на біцепс і розгинання ніг, є поширеною помилкою. Замість цього віддавайте перевагу комплексним вправам, таким як присідання і підтягування, які задіюють кілька груп м'язів одночасно. Вони оптимізують спалювання калорій, міжм'язову координацію, ефективність рухів і збільшують частоту серцевих скорочень.
7. Ігнорування днів відпочинку
Нехтування днями відпочинку та постійне перенапруження можуть згубно вплинути на ваш прогрес. Щотижня виділяйте собі повноцінні дні для відновлення, щоб дати тілу можливість відпочити і розвиватися. Прагніть мати щонайменше два вихідних дні поспіль.
Раніше OBOZ.UA розповідав про те, яких помилок слід уникати під час силових тренувань.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.