Шкіряні аксесуари, як гаманець чи сумка, супроводжують нас щодня, а це означає, що вони швидко брудняться і потребують регулярно чищення. Але чи знаєте ви, як правильно чистити шкіру?
Експерти твердять, що шкіра через свою пористу структуру легко вбирає бруд та жир. Проте правильний підхід дозволяє досить легко їх позбутись і тим самим продовжити життя речей. OBOZ.UA дізнавався секрети професіоналів.
Спустоште сумку чи гаманець
Починати чищення потрібно завжди з того, що повністю спустошувати сумку чи гаманець. Предмети потрібно дістати з усіх кишеньок та відділень. Хорошим рішенням також буде потрясти відкриту річ над смітником. Так з неї витряхнеться все дрібне сміття. Якщо його не позбутись, це погіршить якість чищення.
Переходьте до чищення підкладки
Якщо можливо, витягніть внутрішню підкладку сумки чи гаманця назовні для зручності. Якщо зробити це не вдається, чистіть її всередині.
Валиком для одягу або ручним пилососом видаліть весь дрібний бруд. Особливу увагу приділіть швам. Далі протріть підкладку м’якою ганчіркою, змоченою у теплому мильному розчині. Особливу увагу приділяйте брудним та затертим місцям. Дайте підкладці висохнути на повітрі.
Якщо тканинної підкладки всередині речі немає, просто пропилососьте сумку і протріть внутрішню частину вологою серветкою з мікрофібри. Цього буде досить, щоби позбутись пилу та бруду.
Очистіть шкіряну поверхню
Чистити шкіру потрібно або спеціальними фабричними засобами, або перевіреними продуктами. Якщо ви віддаєте перевагу готовій рідині, олії чи піні, уважно прочитайте інструкцію та дійте відповідно до неї.
Якщо ви використовуєте домашні засоби, наприклад, кастильське мило, змішайте його з теплою водою, а потім змочіть розчином серветку з мікрофібри, ретельно її відіжміть і акуратно протріть сумку. Кожен раз, коли ви помітите, що серветка почала забруднюватись, споліскуйте її у мильному розчині. Робіть це якомога частіше.
Ніколи не використовуйте для шкіри агресивні засоби для чищення. В жодному разі не підходять серветки для прибирання та дезінфекції, відбілювачі, аміак чи засоби для чищення на спиртовій основі.
Відполіруйте річ
Коли ви позбудетесь бруду, відполіруйте шкіру сухою мікрофіброю. Працюйте плавно, роблячи кругові рухи по всій поверхні.
І не забудьте про ручки, застібки та декор. Металеві частини можна почистити спеціальним засобом для полірування металу. Але стежте, щоби він не потрапляв на шкіру – це може її знебарвити.
Обробіть шкіру захисним засобом
Завершувати чищення потрібно нанесенням захисного засобу – крему чи воску. Це збереже вологу всередині шкіри і при цьому захистить її від води та бруду. Можна скористатись готовим засобом і дотримуватись інструкцій до нього. А можна виготовити кондиціонер своїми руками. Змішайте дві частини лляної олії та одну частину білого оцту. Змочіть м'яку тканину цією сумішшю та нанесіть її на шкіру. Дайте розчину увібратися в шкіру протягом 15 хвилин, а потім відполіруйте поверхню насухо чистою тканиною. Зверніть увагу, що лляна олія може призвести до потемніння шкіри після нанесення.
Раніше OBOZ.UA розповідав, які предмети в домі можна мити пральним порошком.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.