Головна мета цього Саміту миру – обговорити зі світовими лідерами ключові питання, які виникли через війну. Політтехнолог Борис Тизенгаузен розповів 24 Каналу, що рішення Китаю не приїхати в Швейцарію – було очікуваним.
Він зазначив, що КНР спільно з Росією "суттєво попрацювали" напередодні цього заходу, аби вмовити інші країни також відмовитися.
Відсутність Росії на Саміті – умовний привід для Китаю
Політтехнолог Борис Тизенгаузен звернув увагу, що й на саміті у Джидді Росії теж не було, але представник Китаю все ж туди приїхав. Теж саме стосується Саудівської Аравії, яка також заявила, що їхня делегація не їде в Швейцарію, бо там не буде присутня Росія, але ж вони проводили саміт у себе в Джидді без неї.
"Вони працювали по двох напрямках: щоб відповіда країна взагалі не їхала або ж, якщо поїде, тоді понизила рівень свого представництва. Якщо є держави, які під тиском Китаю і Росії не будуть присутні, можливо, вони не дуже нам будуть і надалі допомагати. Наприклад, представники ОДКБ, країн африканського континенту", – розповів Тизенгаузен.
Важливе на Саміті миру обговорюватимуть в кулуарах
Політтехнолог Борис Тизенгаузен прогнозує, що, окрім заявлених раніше основних тем, які будуть обговорювати світові лідери під час Саміту миру, в кулуарах буде можливість порушити й низку інших актуальних питань
Це велика можливість для України провести сотні зустрічей і говорити не лише про три питання (ядерна та продовольча безпека, обмін військовополоненими, повернення викрадених дітей), а й про безліч інших,
– впевнений Тизенгаузен.
Про плани Китаю щодо своєї "мирної конференції"
- Напередодні Саміту миру, який відбудеться в центрі Європи за ініціативи України, Китай почавпросувати власний "мирний план". Вын передбачає проведення міжнародної конференції.
- Російський диктатор Владімір Путін і міністр закордонних справ Росії Сергєй Лавров вже підтримали ініціативу Китаю. Розглядається, начебто на цю зустріч, яку хоче організувати китайська сторона, має приїхати 45 країн.