З настаннямліта питання захисту шкіри від ультрафіолетових променів набуває особливої актуальності. Сонцезахисний крем важливий не лише для запобігання опіків, але й для зниження ризику розвитку раку шкіри та передчасного старіння.
У сучасному світі існує велика кількість засобів з SPF. Про те, який з них краще обрати, розповідає OBOZ.UA.
На ринку представлено три види сонцезахисних кремів – мінеральні, хімічні та комбіновані. Всі вони мають свої переваги та недоліки, тому купуючи SPF варто враховувати індивідуальні особливості шкіри.
Мінеральний сонцезахисний крем
Мінеральні сонцезахисні креми також називають фізичними. Вони містять мінеральні інгредієнти, такі як оксид цинку та діоксид титану, які утворюють захисний бар'єр на поверхні шкіри, що відбиває та розсіює ультрафіолетові промені, запобігаючи їхньому проникненню у шкіру.
Переваги
Фізичні креми менш схильні викликати подразнення або алергічні реакції. Тому вони краще підходять для чутливої шкіри або шкіри з висипаннями. Також вважається, що мінеральні SPF краще захищають від сонця.
Недоліки
Фізичні креми мають більш важку текстуру та, як правило, залишають на шкірі білий колір. Крім того, вони можуть закупорювати пори, що спричинить проблеми у людей з жирною і проблемною шкірою.
Хімічний сонцезахисний крем
Хімічні сонцезахисні креми містять органічні сполуки, такі як оксибензон, діоксибензон, октокрилен тощо, які поглинають ультрафіолетові промені. Після нанесення на шкіру, ці інгредієнти проникають у верхні шари епідермісу і абсорбують ультрафіолет, перетворюючи його в тепло.
Раніше вважалося, що хімічні креми менш ефективні, але виробники вдосконалюють свій продукт і тепер такі SPF активно діють до 8 годин та мають більшу молекулярну масу, яка не дозволяє їм проникати глибоко в шкіру.
Переваги
Хімічні фільтри мають більш легку текстуру, швидко вбираються і не залишають білих слідів. Крім того, хімічні сонцезахисні креми є непоганою базою під макіяж.
Недоліки
Хімічні сонцезахисні креми погано впливають на навколишнє середовище. Також вони бувають менш ефективними, ніж фізичні.
Комбінований сонцезахисний крем
Якщо в складі крему діоксид титану і оксид цинку стоїть не на першому місці, то це, імовірно, комбінований сонцезахисний крем, який поєднує в собі обидва види фільтрів. Як правило, вони краще захищають від ультрафіолетового випромінювання.
Як обрати сонцезахисний крем
При виборі будь-якого косметичного засобу необхідно звертати увагу на тип вашої шкіри. Якщо вона суха, то обирайте зволожувальні текстури, а якщо жирна, то шукайте крем на водній основі.
Якщо ви обираєте крем для повсякденного використання, то вам достатньо буде SPF 20-25. А якщо ви плануєте використовувати його на пляжі, то краще купити сонцезахист рівня SPF 30-50. Зрештою, керуйтеся власними вподобаннями та обирайте засіб, що буде максимально комфортним саме для вас.
Раніше OBOZ.UA розповідав про те, як треба наносити SPF під макіяж.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.