Пройшов перший день Всесвітнього саміту миру. Світові лідери висловили підтримку Україні та засудили "мирні" пропозиції російського диктатора Володимира Путіна. У заході взяли участь представники 100 країн та організацій.
Про це повідомляє ТСН.
Нагадаємо, напередодні Глобального саміту миру Путін висунув умови для початку "мирних переговорів", серед яких можна особливо виділити виведення військ ЗСУ із Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей та відмову від НАТО.
США
Віце-президент США Камала Харріс запевнила Україну в подальшій підтримці та додала, що Путін закликає не до "мирних" переговорів, а до капітуляції.
"Ми віддані підтримці міжнародних правил і норм, захисту демократичних цінностей, протистоянню диктаторам та підтримці наших союзників і партнерів. Цей підхід забезпечував наш успіх і процвітання протягом багатьох поколінь і продовжує робити це. Цей підхід робить Америку сильною, підтримує безпеку американців та сприяє глобальній безпеки. США підтримує Україну не з милості, а тому, що це відповідає нашим стратегічним принципам", - заявила Харріс.
Франція
Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що передумовою для миру в Україні може стати лише допомога у відбитті російської агресії.
"Всі з нас прихильні до побудови сталого миру. Але як уже було сказано, таким миром не може стати українська капітуляція. Тому передумовою миру є допомога Україні у відображенні агресії", - сказав він.
Італія
Прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні заявила, що пропозиція Путіна зроблена у пропагандистських цілях.
"Якщо пропозиція президента Путіна така: "Ми готові до мирних переговорів, якщо Україна визнає вторгнення в Україну і відмовиться від окупованих частин", - це не здається мені особливо ефективною пропозицією", - сказала вона.
Кенія
Президент Кенії Вільям Руто наголосив, що "позиція Кенії непорушна - агресія Росії проти країни несправедлива, невиправдана і є порушенням міжнародного права".
Водночас він додав, що Саміт світу "не повинен бути зустріччю тільки друзів і тут мають бути і друзі, і вороги".
"Росія теж має бути за столом", - сказав він і уточнив, що російське широкомасштабне вторгнення в Україну незаконне, але протиправне та одностороннє використання російських заморожених активів.
"Ми говоримо про мир, говоримо про те, як вирішити конфлікт в Україні, і я говорю про те, що зараз час, щоб усі сторони показали прихильність до миру", - пояснив президент Кенії.
Туреччина
Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан назвав "мирні" пропозиції Путіна "проблиском надії".
"Незалежно від запропонованих змісту та умов, це важливі кроки та проблиск надії, з яких можна розпочати", - сказав він.
Фідан також уточнив, що за участю РФ цей форум "міг би бути більш орієнтованим на результат".
Фінляндія
Президент Фінляндії Олександр Стубб наголосив, що Китай та Глобальний Південь можуть відіграти ключову роль у встановленні миру в Україні.
"Я вперто закликаю Китай про те, що він міг би вплинути на Путіна, покласти край цій війні", - сказав він.
У той же час Стубб закликав Путіна припинити війну з Україною і відкинув "мирну" ініціативу російського диктатора.
Раніше ми також повідомляли, що, на думку американських аналітиків, Путіну вдалося відвернути увагу від Саміту світу заявою про "мирні" переговори.