Коли ви намагаєтесь вирішити, чи підходить вам нова дієта, важливо шукати ознаки того, що вона може призвести до того, що ви захворієте. І якщо ви нещодавно почали дієту, важливо стежити за своїм здоров’ям, щоб переконатися, що вона не піде вам на шкоду.
Існують деякі серйозні ознаки, які можуть сигналізувати про те, що дієта не корисна для вашого здоров’я. Видання Eat This Not That публікує поради, які допоможуть визначити, чи ваша дієта корисна для організму.
У ньому недостатньо калорій
При виборі дієти уважно подивіться, чи дозволяє вона підтримувати достатній рівень енергії, щоб підтримувати ваше функціонування. У той час як потреба в калоріях залежить від вашої активності, віку та статі, середня добова потреба для дорослої людини становить від 1600 до 2400 калорій для жінок і від 2000 до 3000 для чоловіків. Якщо дієта, над якою ви обмірковували, споживає менше рекомендованої добової норми, велика ймовірність, що вона може завдати шкоди організму.
Це нудно
Звертайте увагу на те, щоб ваша нова дієта не була схожа на вашу рутину, адже якщо ваш план вимагає, щоб ви їли одне і те ж щодня, він, ймовірно, не буде надто ефективним. Або ще гірше, від цього ви можете захворіти, тому що вживання різноманітних корисних продуктів забезпечує достатню кількість вітамінів і мінералів у вашому щоденному раціоні. Якщо ви регулярно їсте кілька одних і тих самих продуктів, ви, швидше за все, не отримаєте достатньо поживних речовин для підтримки здоров’я.
Це не з надійного джерела
Будьте уважні і звертайте увагу на джерело інформації, адже дієта знайдена у випадковому блозі чи обліковому записі Instagram, швидше за все, ця інформація походить не з надійного джерела харчування. Перш ніж сісти на нову дієту, перевірте, чи включає вона медичні дослідження, чи вона була складена за допомогою медичних працівників. Якщо ні, швидше за все, ви захворієте, ніж схуднете.
У ньому відсутня клітковина
Середній споживач їсть близько 15 грамів клітковини щодня, що на 10 грамів менше рекомендованої кількості. Тому у разі, якщо ви плануєте сісти на дієту, яка не включатиме продукти з високим вмістом клітковини, як-от цільнозернові, бобові, фрукти та овочі, ви, швидше за все, не споживатимете достатньо поживних речовин. Це може не тільки викликати запор, адже ваше тіло потребує клітковини — зі справжніх продуктів, а не з харчових добавок — щоб збільшити об’єм стільця та полегшити його виведення.
Це вимагає дієтичних добавок
Деякі сучасні дієти мають дієтичні добавки, які ви просто "повинні" приймати, але це означає, що ви можете витрачати гроші на щось, що мало покращує ваше здоров’я — і навіть може бути шкідливим. Оскільки ринок харчових добавок настільки недостатньо зарегульований, ваші щоденні полівітаміни також можуть бути переповнені наповнювачами, ароматизаторами та сполучними речовинами, які не є ідеальними для вашого здоров’я. Щоб переконатися, що ви отримуєте всі необхідні поживні речовини, не вживаючи таблеток, їжте різноманітну їжу.
Це значно відрізняється від вашої поточної дієти
Слід зважати на те, що ваша дієта є відносно здоровою, і ви плануєте приступити до плану харчування, який вимагає зовсім іншого приготування їжі або заміни багатьох продуктів у вашому раціоні, це може спричинити запор здуття живота та інші небажані побічні ефекти. Якщо ви хочете трохи змінити ситуацію, найбезпечнішим варіантом буде робити це повільно, щоб ваш організм не отримав повного шоку.
Він ігнорує стан вашого здоров'я
Вам швидше за все прийдеться змінити свій раціон, якщо у вас діагноз діабет, синдром подразненого кишечника або целіакія. Адже вам буде важко обрати необхідний для вас план схуднення, оскільки більшість загальних планів схуднення розроблені для середньої здорової людини. Якщо ви хочете схуднути, не наражаючи на небезпеку своє здоров’я, зверніться за порадою до лікаря чи дієтолога.
Він обіцяє вилікувати ваше здоров’я
Водночас слід обережно підходити до будь-якої дієти, яка обіцяє вилікувати всі ваші хронічні проблеми. І хоча їжа є чудовим цілителем, вона не повинна бути стратегією заміни всього того, що ви вже робите для підтримки свого здоров’я.
Він виступає за надмірні фізичні навантаження
Фахівці зазначають, що розумний план дієти заохочуватиме людей включити фізичні вправи в свій режим, але дієта, яка пропонує годинами відвідувати тренажерний зал, швидше за все, матиме негативний вплив на вашу імунну систему. Це пояснюється тим, що ослаблена імунна система може поставити вас під загрозу інфекцій верхніх дихальних шляхів та інших страшних ускладнень.
Це 100% сир
Якщо ви всерйоз розглядаєте сирну дієту, грейпфрутову дієту, це може бути небезпечно. Адже вони недостатньо різноманітні, щоб запобігти дефіциту поживних речовин. Навіть якщо ваша дієта дійсно розумна, певних вітамінів і мінералів вам все одно не вистачатиме.
Це змушує вас бути одержимим своєю дієтою
Сумнівні дієти можуть суттєво вплинути на ваше психічне здоров’я, адже ви починаєте зосереджуватися виключно на тому, що ви їсте, і на наступному прийомі їжі або перекусу. Згодом це може спричинити занепокоєння або страх перед їжею чогось, що віддалено виходить за межі вашого раціону. Ці небезпечні відчуття можуть бути ознакою нервової орторексії, яка є нездоровою одержимістю здоровою їжею.
Це змушує вас відчувати, що вам потрібно ізолюватися
Ще одна ознака того, що дієта вам не підходить – коли ви уникаєте обідати з друзями, тому що вони можуть коментувати те, що ви їсте, або ви хвилюєтеся, що кухня може не задовольнити ваших потреб. Адже насправді їжа має бути веселою, розслаблюючою та соціальною.
Це робить так, що ви більше не отримуєте задоволення від їжі
Якщо ви відчуваєте, що нова дієта буквально висмоктує всю радість від їжі, це явна ознака того, що вона невдала, і це може мати серйозні наслідки для вашого психічного здоров’я. Спеціалісти попереджають про те, що обмежувальна дієта викликає тривогу, гнів і зміни настрою.
Це робить вас повністю виснаженим
Якщо ви починаєте відчувати все більшу втому з плином днів вашої дієти, швидше за все, ви починаєте недоїдати. Адже здорове харчування повинно давати вам більше енергії, а не залишати відчуття, що ви не можете встати з ліжка. Тому важливо прислухатися до свого організму, коли з’являються ці симптоми. Втома може бути ознакою того, що ваша імунна система зазнала удару.
Це ускладнює чітке мислення
Звертайте увагу на небезпечні симптоми, адже ви можете помітити, що, що вам стає все важче зосередитися. Слід пам’ятати, що дієти з обмеженням калорій можуть мати такий самий ефект — у набагато більшому ступені. Якщо після початку нової дієти вам стає все важче зосередитися, можете бути впевнені, що щось йде не так.
Раніше OBOZ.UA розповів про те, як потрібно зменшити калорії та прибрати насичені жири.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.