Заради помсти, а не амністії: The Telegraph розповіло про мобілізацію засуджених в Україні
Заради помсти, а не амністії: The Telegraph розповіло про мобілізацію засуджених в Україні

Заради помсти, а не амністії: The Telegraph розповіло про мобілізацію засуджених в Україні

У лави Сил оборони України продовжують набирати військовозобов'язаних чоловіків, які мають кримінальне минуле. Колишні ув'язнені зізналися, що вирушають на лінію фронту заради помсти, а не амністії, нині багато хто вже проходить навчання.

За даними Міністерства юстиції, тисячі таких людей зробили свій вибір і новобранці вже проходять навчання. Їхні історії розповіло видання The Telegraph.

Серед них – 43-річний Олександр – зізнався, що добровільно змінив тюремну камеру на окоп із двох причин. Він хоче помститися росіянам, які вбили кількох членів його сім'ї, але, провівши майже половину життя за ґратами, він також прагне змінити своє життя.

Його рішення призвело до того, що чоловік пройшов шлях від відбування тюремного терміну за пограбування у Дніпрі до навчання володінню зброєю у лісовому тренувальному таборі. Через кілька тижнів він та його нові товариші пройдуть навчання і вирушать у дорогу, щоб приєднатися до тисяч ув'язнених-добровольців на передовій.

"Немає жодного тиску, щоби вступати. Я просто вирішив повністю змінити своє життя. У мене також є велика мотивація: багато хто з моєї родини загинув у Маріуполі. Мені подобається мій вибір, тому що тепер замість того, щоб лежати на тюремному ліжку, я можу отримати нові навички та змінити своє життя", – наголосив Олександр.

Заради помсти, а не амністії: The Telegraph розповіло про мобілізацію засуджених в Україні

Це стало можливим завдяки закону, що дозволяє людям із кримінальним минулим записуватися до армії. Згідно з новою пропозицією уряду, такі громадяни, записавшись на військову службу, отримують списання тюремних строків та умовно-дострокове звільнення, якщо вони погодяться служити в армії без відпустки до кінця війни. Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що на першому етапі мобілізації в'язнів Україна планує долучити до армії 4000 осіб.

Нині близько 300 колишніх ув'язнених проходять через тренувальний табір, щоб отримати підготовку та приєднається до бригад ЗСУ.

У коментарі виданню такі добровольці розповіли, що ними рухали різні мотиви, такі як патріотизм, помста чи шанс розпочати все з чистого аркуша та покласти край циклу злочинів і покарань. Олександр зробив свій вибір, незважаючи на те, що його термін спливав через три місяці.

"Через три місяці я був би вільний, але мені довелося б працювати і ховатися", – сказав він, визнавши, що деякі співкамерники вважали його "божевільним".

Заради помсти, а не амністії: The Telegraph розповіло про мобілізацію засуджених в Україні

Новобранець Дмитро сказав, що його головна мотивація – захист своєї країни. Йому 37 років і він відбував п'ять років у в'язниці відкритого типу за крадіжку та злом. До кінця терміну йому залишалося лише сім місяців, і він визнав, що родина не радісно сприйняла його рішення.

"Я зробив багато помилок у своєму житті, але люблю свою країну і вирішив працювати над своїми помилками. Також я не хочу, щоби сюди прийшли росіяни. Моя головна мета – не змінити своє життя, а захистити свою країну, і тоді моє життя зміниться", – зазначив колишній в'язень.

Ще один доброволець, 32-річний Костянтин, зізнався, що його вперше засудили до ув'язнення у 20 років. Останній вирок був за викрадення автомобіля, за що він сидів би до 37-річчя. Тепер чоловік сподівається, що армія дасть йому шанс змінити своє життя та захистити свій рідний регіон Запоріжжя.

"Коли був молодим, я романтизував злочинність. Тепер все більше думаю… Якщо мені буде 37 і я так довго сидів у в'язниці, що я можу робити? Коли ухвалив рішення, деякі мої друзі думали, що я граю зі смертю. Повідомив про це сім'ї, і вони були стурбовані. Але це був вільний вибір. На нас не чинили жодного тиску", – пояснив він, чому записався в лави армії.

Заради помсти, а не амністії: The Telegraph розповіло про мобілізацію засуджених в Україні

Варто зазначити, що служити не можуть ув'язнені, засуджені за певні злочини, враховуючи вбивство двох або більше осіб, ненавмисне вбивство через водіння у нетверезому вигляді, сексуальні злочини, зраду та корупцію.

Більшість же із тих, хто записався, потрапили у в’язницю за крадіжки, пограбування та злочини, пов'язані з наркотиками. Спершу їхні заяви має схвалити суд. Потім ув'язнені проходять перевірку та оцінку в навчальних підрозділах, медичне обстеження. Після цього вони проходять 60-денну підготовку перед тим, як їх можна буде відправити на передову.

Інструктори кажуть, що новобранці дисципліновані, а самі бійці поважають ув'язнених за таке рішення.

"Ми не боїмося засудження з боку суспільства, бо порівняно з Росією, де вони змушують ув'язнених воювати, ці люди прийшли добровільно. Хлопців із бригади не так уже й хвилює, чи були вони у в'язниці чи ні. Вони нормальні люди, будь-хто може потрапити у неприємності та сісти у в'язницю. Більшість із них сиділи за дрібні злочини", – сказав головний офіцер розвідки 59-ї бригади ЗСУ Назар, який тепер навчає новобранців.

Як повідомляв OBOZ.UA, законопроєкт про можливість мобілізації засуджених передбачає обов’язкову згоду не лише їх самих, а й командирів частин, де будуть створені такі окремі спецпідрозділи. Якщо все буде погоджено, залежно від рівня військової підготовки, засуджені зможуть служити не лише на посадах солдатів, а й сержантів, офіцерів. 

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader