Що є однією з перших речей, які відходять на другий план, коли ви молоді батьки? Так, це послідовне, здорове харчування.
Коли у вас менше вільного часу та ви не висипаєтеся (що посилює відчуття голоду), не дивно, що скинути вагу, яку ви набрали під час вагітності може бути дуже важко, пише Eat This Not That.
Ось 10 основних порад, як справитися з цим без шкоди для організму.
Більше перекусів
Харчування невеликими порціями протягом дня підтримує ефективний метаболізм і запобігає надмірному голоду.
Коли організм позбавляється їжі протягом багатьох годин між прийомами їжі, він починає економити паливо та спалює менше калорій, щоб захистити себе від голодування. Сповільнюється метаболізм, що гальмує втрату ваги, незважаючи на тимчасове зниження калорійності.
Відмова від їжі перед сном
"Я рекомендую останній шматок їжі за три години до сну", — каже дієтолог і засновник NAO Nutrition Ніккі Островер. "Їжа безпосередньо перед сном не дає вашому тілу достатньо часу для травлення, особливо тому, що наше тіло вважає за краще бути вертикальним під час травлення. Це також може спричинити розлад травлення та запалення в кишечнику, що сприяє уповільненню метаболізму".
Детоксикація зранку
"Після того, як прокинетеся, випийте одну столову ложку яблучного оцту з 8 унціями води. Цей ритуал чудово підходить для схуднення та детоксикації печінки (примітка: це означає, що він може полегшити похмілля!)", — говорить Островер.
Зверніть увагу на посуд
Важливо не лише те, що у вас на тарілці. Дослідження показали, що ваша тарілка – її розмір і навіть колір – можуть впливати на те, скільки ви їсте. За даними Лабораторії харчових продуктів і брендів Корнельського університету, коли люди використовували 10-дюймову тарілку, вони з’їдали на 22 відсотки менше їжі, ніж ті, хто використовував 12-дюймову тарілку. Подібним чином ті, хто їв макарони на білій тарілці, з’їдали на 22 відсотки більше, ніж ті, хто їв ті самі макарони на червоній тарілці.
Не переїдайте
Це може здатися божевільним, але люди дуже часто вважають, що здорова їжа не така ситна, як нездорова, і тому вони схильні переїдати. За даними Журналу Асоціації споживчих досліджень, коли суб’єктам тестування давали "корисне печиво", вони повідомляли, що відчувають голод більше, ніж ті, хто отримував звичайне печиво, і в кінцевому підсумку з’їли більше, хоча печиво в обох випадках було однаковим.
Зосередьтеся на клітковині
Додавання до раціону продуктів з високим вмістом клітковини, таких як фрукти та овочі, цільні зерна, висівки та бобові, може допомогти молодим батькам схуднути. Клітковина — це некалорійна, неперетравлювана частина вуглеводів, яка додає їжі об’єм. Під час споживання клітковина розбухає в шлунку, тому ті, хто сидить на дієті, почуваються ситішими, споживаючи менше їжі, і менше спокуси бездумно перекусити.
Висипайтеся
Для молодих батьків ідея достатнього сну викликає майже сміх, але це може вплинути на спроби схуднути, оскільки кількість і якість сну впливає на гормони, які контролюють відчуття голоду та ситості.
Не пропускайте сніданок
Сніданок є найважливішим прийомом їжі протягом дня як для дітей, так і для батьків. Новоспечені батьки часто настільки заклопотані тим, що їхні малюки снідають, що їхній власний ранковий прийом їжі залишається на другому плані. Пропуск сніданку уповільнює метаболізм і призводить до збільшення ваги.
Не поспішайте за столом
Багато людей переїдають, тому що їдять занадто швидко або відволікаються під час їжі (тобто їдять під час іншої діяльності). Вашому мозку потрібно приблизно 20 хвилин, щоб зрозуміти, що ви ситі, тому їжте повільно для схуднення.
Фітнес
Хоча у вас може не бути часу на відвідування тренажерного залу чи навіть на тренування вдома, ви все одно можете включити фітнес у свій щоденний розклад.
Раніше OBOZ.UA розповідав про те, як втрачати вагу та дотримуватися дієти.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.