Чому джинси роблять синіми: цікаві відповіді на просте запитання
Чому джинси роблять синіми: цікаві відповіді на просте запитання

Чому джинси роблять синіми: цікаві відповіді на просте запитання

Чому джинси сині? - питання не те, щоб найпопулярніше і мегаактуальне, але все ж цікаве і цікаве. Главред вирішив у ньому детально розібратися.

Чому джинси роблять синіми?

Джинси роблять синіми через специфічний метод фарбування тканини, який називається денімом, повідомляє проєкт American Experience.

Історично такий вид тканини, званої денімом, використовувався для виробництва робочого одягу через свою міцність. Синій колір був обраний через доступність натурального барвника - індиго, який забезпечував довговічний і стійкий до вицвітання відтінок. Таким чином, джинси стали асоціюватися саме з синім кольором завдяки цьому специфічному процесу фарбування.

Коли винайшли сині джинси?

Сині джинси були винайдені 1873 року Леві Штрауссом і Джейкобом Девісом. Штраусс був підприємцем, який займався торгівлею тканинами, а Девіс був кравцем. Другий прийшов до першого з ідеєю зміцнити кишені штанів заклепками, щоб зробити їх більш довговічними для роботи. Разом вони запатентували цю ідею 20 травня 1873 року, що вважається датою народження синіх джинсів.

Сині джинси

Чому джинси називаються джинсами?

Назва "джинси" походить від слова =Genes, яке використовували для позначення міцної бавовняної тканини, виробленої в Генуї, Італія. Тканина була відома своєю міцністю і широко використовувалася для виготовлення одягу для робітників і моряків. В англійській мові слово "Genes" поступово трансформувалося в "jeans," і з часом стало позначати штани, виготовлені з цієї міцної тканини.

Чому чорні джинси фарбують?

Чорні джинси фарбують з кількох причин:

Для фарбування чорних джинсів використовують різні барвники, які наносять на тканину в процесі виробництва.

Що таке American Experience?

American Experience - історичний серіал, який розповідає про неймовірних персонажів та епічні історії, що сформували минуле і сьогодення Америки. Наразі на YouTube-канал проекту підписано 315 тисяч осіб.

Читайте також:

Джерело матеріала
loader
loader