Фермери платитимуть гігантський штраф за кожну корову, яка страждає на метеоризм
Фермери платитимуть гігантський штраф за кожну корову, яка страждає на метеоризм

Фермери платитимуть гігантський штраф за кожну корову, яка страждає на метеоризм

Данія вводить податок на викиди вуглецю в сільському господарстві. У спробі врятувати планету, фермерам доведеться платити штраф у розмірі 200 фунтів стерлінгів, тобто приблизно 10,2 тис грн, за кожну корову, що пукає.

Данія запроваджує перший у світі податок на викиди вуглецю в сільському господарстві, намагаючись скоротити викиди парникових газів, які, як вона сподівається, будуть скопійовані в усьому світі. Про це пише британська газета Daily Star.

Як зазначається, на частку домашньої худоби припадає 11% світових викидів, причому майже дві третини припадає на велику рогату худобу.

Корови, коли пукають і ригають, через травну систему виділяють метан, який є одним із найпотужніших чинників глобального потепління.

Податок на "метеоризм" ВРХ поширюватиметься також на овець і свиней.

Прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен сподівається, що це "прокладе шлях уперед на регіональному та глобальному рівні". Міністр з питань клімату Ларс Оагард заявив, що сільське господарство є найбільшим джерелом викидів парникових газів у країні.

Однак розлючені фермери назвали це "божевіллям". На їхню думку, це перешкоджатиме інвестиціям у технології в скандинавській країні, яка є одним із найекологічно чистіших сільськогосподарських виробників у світі.

З 2030 року фермери обкладатимуться податком у розмірі 12 фунтів стерлінгів за тонну викидів від тваринництва в еквіваленті вуглекислого газу. І оскільки кожна з данських корів виробляє приблизно шість тонн газу на рік, це означає щорічну плату в розмірі 80 фунтів стерлінгів.

Важливо "Нагодуємо весь світ": який вигляд має суперкорова вартістю 4 мільйони доларів (фото)

До 2035 року збір збільшиться до 34 фунтів стерлінгів за тонну, а це означає, що кожна корова коштуватиме понад 200 фунтів стерлінгів на рік.

Згідно з останніми даними, станом на 2022 рік у Данії налічувалося майже 1,5 мільйона корів.

Також зазначається, що Нова Зеландія відмовилася від планів запровадити аналогічний податок через негативну реакцію фермерів.

Нагадаємо, що компанія Diamond Foundry перетворює на алмази гній і біометан тварин.

Теги за темою
штраф
Джерело матеріала
loader
loader