Експерти Американської кардіологічної асоціації опублікували в журналі Circulation матеріал, де розповіли про ключові зміни у житті, які допомагають знижувати артеріальний тиск. Інші дослідники із Школи медицини Університету Дьюка вивчили 140 дорослих, які мали резистентну гіпертензію, у дослідженні під назвою "Лікування резистентної гіпертензії за допомогою модифікації способу життя для зміцнення здоров’я" (TRIUMPH).
Вони змогли зменшити кількість ліків від резистентної гіпертензії, регулярно займаючись аеробними вправами на природі, схуднувши та зменшивши кількість солі в їжі, пише Eat This Not That. Який режим потрібно обрати для зниження артеріального тиску, читайте далі.
Дієта DASH за гіпертонії
Абревіатура DASH (розшифровується як Dietary Approaches to Stop Hypertension) означає "Харчові підходи для протидії гіпертензії". Доведено, що ця дієта ефективно знижує вагу, рівень холестерину, а також зменшує ризик виникнення декількох типів раку, серцево-судинних захворювань, інсульту, серцевої недостатності, ішемічної хвороби серця, утворення ниркових каменів, діабету, а також може сповільнити прогресування ниркової хвороби.
Вона не містить жири, та обмежує споживання солі. Експерти розповідають, що позитивні результати дослідження були помічені, коли учасники зробили скромні зміни способу життя. Вони схудли на 5-10% від маси тіла, додавши близько 1000 кроків у свій розпорядок дня, демонструючи "більшу прихильність до дієти в стилі DASH".
Крім покращення артеріального тиску, учасники відзначали покращення настрою, сну, здоров’я опорно-рухового апарату, контроль рівня глюкози, зниження ліпідів тощо.
Водночас дієтолог і власник To The Pointe Nutrition Рейчел Файн впевнена, обмежувальна дієта створює непотрібний тягар стресу для споживачів. Але починаючи слідкувати за харчуванням за прикладом DASH, ви насичуєте організм клітковиною, корисною для серця і судин, і додаєте продукти, багаті калієм, кальцієм, магнієм, білком і рослинними волокнами.
Раніше OBOZ.UA розповів, чи можна спати ногами до вікна.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.